magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Drogy v Mercedese
@ Aktuálne -> Rôzne      Aug 02 2011 - 14:42 GMT

Policajti objasnili drogovú trestnú  činnosť, obvinenému hrozí  až 15 ročné väzenie

Policajti Okresného riaditeľstva PZ Košice-okolie svojou operatívnou činnosťou a za aktívnej spolupráce s inými zložkami PZ, ako aj medzinárodnou spoluprácou kriminálnej polície okolitých krajín za necelý mesiac objasnili drogovú trestnú činnosť. Policajti  pohotovostného policajného útvaru dňa 14.07.2011 na parkovisku v obci Kechnec (okr. Košice-okolie) zadržali 35-ročného muža z Jemenskej republiky, žijúceho v Košiciach a počas kontroly našli a zaistili v osobnom motorovom vozidle zn. Mercedes Benz omamnú látku marihuanu  v množstve 678 g. Na základe predbežnej expertízy bolo zistené, že ide o vrcholky rastliny konope s celkovým obsahom THC-účinnej látky rastliny konope 5,5 %. Z daného množstva by bolo možné pripraviť od 1.312 do 3.608  obvykle jednorazových dávok drogy.


Následne bola u podozrivého 35-ročného muža vykonaná domová prehliadka v pivnici na Mengusovskej ulici v Košiciach, kde bola nájdená omamná látka marihuana v množstve 935 g. Na základe predbežných výsledkov expertízy bolo zistené, že ide o vrcholky rastliny konope s celkovým obsahom THC-účinnej látky rastliny konope 5,9 %. Z daného množstva by bolo možné pripraviť od 1.563 do 4.610  obvykle jednorazových dávok drogy.
Po vykonaní procesných úkonov vyšetrovateľ PZ muža obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Obvinený muž sa ku skutku priznal. Obvinený muž je stíhaný väzobne. Za tento skutok mu hrozí trest odňatia slobody na 10 a 15 rokov. Predbežnou expertízou bolo  zistené, že zo zadržaného množstva drogy by bolo možné vyrobiť cca 8.000 až 10.000 jednorazových dávok drogy.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk