magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

“Vianočný dar pre Zem” - môžete venovať aj Vy
@ Aktuálne -> Životné prostredie      Dec 09 2002 - 04:34 GMT
(Spoločnosť priateľov Zeme - tlačová správa) -- Obyvatelia a návštevníci Bratislavy, Trnavy, Nitry, Prievidze, Martina, Banskej Bystrice, Revúcej, Prešova a Košíc budú mať v týždni od 9.12 do 13.12. 2002 v centre mesta šancu práve v čase sviatkov, charakteristických obdarovávaním sa, venovať svoj “Vianočný dar pre Zem”.

Benefično - informačnú akciu s názvom “Vianočný dar pre Zem” organizuje nezisková environmentálna organizácia Spoločnosť priateľov Zeme (SPZ).

SPZ počas svojej šesť ročnej činnosti napr. presadila pozitívne opatrenia v prospech životného prostredia do legislatívy SR; prakticky a informačne pomohla pri rozvoji kompostovania (darovala 800 kompostovísk Košičanom, poradenstvo pre obyvateľov, mestá, firmy) a zaviedla separovaný zberu odpadov vo viacerých obciach na Slovensku; zastavila výstavbu nebezpečnej skládky odpadov v blízkosti Košíc...

“Touto akciou chceme dať širokej verejnosti možnosť podporiť dobrovoľným finančným príspevkom projetky v rámci, ktorých sa SPZ usiluje o zníženie množstva odpadov z obalov; rozšírenie separovaného zberu odpadov, kompostovania; presadenie ďalších legislatívnych opatrení pre minimalizáciu odpadov a rozvoj triedenia pre recykláciu”, uviedol organizátor podujatia Radoslav Plánička zo SPZ.

Každý, kto sa rozhodne prispieť akoukoľvek čiastkou dostane za odmenu kalendárik a informačné materiály vydané SPZ.

SPZ chce zároveň upozorniť na doležitosť aktívnej, morálnej, ale aj finančnej podpory neziskových aktivít prispievajúcich k ochrane života na Zemi zo strany obyvateľov Slovenska.

Tí, ktorí prejavia záujem budú mať možnosť dozvedieť sa viac informácií o činnosti Spoločnosti priateľov Zeme a možnostiach aktívneho zapojenia sa do jej aktivít, ale aj o obaloch kompostovaní a toxických látkach.

Získané finančné prostriedky využije Spoločnosť priateľov Zeme na realizáciu jej hlavných kampaní a o výsledkoch zbierky bude informovať širokú verejnosť prostredníctvom médií.

Akcia “Vianočný dar pre Zem” sa uskutoční v rámci celoslovenskej verejnej zbierky “Pomôžte chrániť Zem”, ktorú môžete podporiť finančným príspevkom prostredníctvom poštových poukážok, ktoré nájdete na každej pošte na Slovensku.


Spoločnosť priateľov Zeme
pošt. adresa: P.O.BOX H-39, 040 01 Košice
kanc. Alžbetina 53, Košice, tel./fax: 055 / 677 1
e-mail: spz@changenet.sk   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606