magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Čechomor sľubuje jedinečný koncert
@ Kultúra -> Oznamy      Dec 06 2002 - 13:14 GMT
V rámci koncertnej šnúry ktorá prebehne v Banskej Bystrici, Bratislave a Prahe si budú môcť vychutnať českú folkrockovú zostavu Čechomor dňa 15. decembra o 19. hodine v estrádnej sále Jumbocentra aj Košičania.

Jedinečná kapela v zložení Karel Holas, František Černý, Radek Poboøil, Michal Pavlík a Radek Klučka sľubuje naozaj jedinečný koncert. Čechomor ktorý vznikol v roku 1988 pod názvom 1. Českomoravská nezávislá hudobná spoločnosť je známy predovšetkým svojim originálnym prístupom k folklóru. Doposiaľ vydal štyri úspešné albumy: Dověčnosti, Mezi horami, Čechomor a Proměny.

Akadémia populárnej hudby Českej republiky ocenila túto výnimočnú skupinu za rok 2001 troma z piatich udeľovaných cien /kapela, album a skladba roka/. Členovia kapely si zahrali aj v úspešnom filme Petra Zelenku „Rok Ïábla“ po boku Jarka Nohavicu. Mimochodom spomínaný film získal Krištáľový glóbus MFF Karlove Vary za hudobný soundtrack.

Ich skladby Hruška, Gorale, Mezi horami, Až ja pùjdu povandruju. Proměny, Otčenáš, Velické zvony či Včelín sa tešia obrovskému záujmu na beznádejne vypredaných koncertoch v Čechách a na Morave. Zaujímavá je aj sólová dráha jednotlivých členov skupiny. F. Černý je napríklad trojnásobným víťazom Porty. Okrem množstva divadelných rolí sme ho mali možnosť vidieť aj v známom filme „Knoflikáøi“. K. Holas zasa nahral hudbu k slávnym filmovým snímkom Čas sluhú či Kopytem sem, kopytem tam. V roku 1991 navyše vyhral francúzsky rozhlasový festival v Quinper.

Vstupenky na koncert tejto českej folkrockovej legendy, ktorá Vás dozaista vianočne naladí si ešte môžete zakúpiť v Informačnom centre mesta Košice na Hlavnej 59 v Košiciach, v pokladni Jumbocentra, alebo priamo v usporiadateľskej agentúre GreArt na Bielej 3 v Plzeňskej hospode, tel. č. 055 6232568.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk