magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy z 23.05.2011
@ Aktuálne -> Polícia      May 24 2011 - 11:30 GMT

Muža i ženu napadli na ulici

Z prečinov ublíženia na zdraví, výtržníctva a nebezpečného vyhrážania boli obvinení dvaja Košičania - 26-ročný  Ondrej a 25-ročný  Ivan, ktorí v nedeľu okolo 20.00 hod. na Varšavskej ulici v Košiciach fyzicky napadli 26-ročného Zoltána z Košíc, pričom sa mu vyhrážali zabitím. Spôsobili mu zranenia s dobou PN asi tri týždne.  

Z prečinu ublíženia bol obvinený aj ďalší Košičan- 28-ročný Slavomír, ktorý dňa 13.04.2011 o 05.00 hod. na Dénešovej ulici v Košiciach fyzicky napadol 26-ročnú Valériu z Košíc. Ženu dvakrát udrel  päsťou do tváre  a keď spadla na zem, kopal ju do celého tela. Spôsobil jej zranenia s PN 14 dní.

 

Nemá hrnce, ani šperky

V nedeľu okolo 11.30 hod. vošiel neznámy páchateľ pod zámienkou predaja hrncov do bytu 68-ročnej Márie na Ceste pod Hradovou v Košiciach. V byte využil jej nepozornosť a zo šperkovnice jej odcudzil tri retiazky, dve obrúčky, dva náramky a štyri prstene zo žltého kovu (škoda 2.000,-€).

 

Vykradli stolársku dielňu

Z prečinov krádeže a  poškodzovania cudzej veci boli obvinení  23-ročný Michal zo Spišskej Novej Vsi a 47-ročný Zdenko z Markušoviec, ktorí dňa  22.04., resp.  23.04.2011 vylomili drevenú stenu na  stolárskej  dielni  na ulici  Podskala v Spišskej Novej Vsi  a z  vnútorných  priestorov odcudzili dve skrutkovačky a vàtačku. Majiteľovi spôsobili odcudzením škodu  910,-€ a poškodením škodu 550,-€.

Útočil otec so synom

Rožňavský policajný vyšetrovateľ z prečinov porušovania domovej slobody a nebezpečného vyhrážania obvinil 16-ročného Ivana z Rožňavského Bystrého a z prečinov porušovania domovej slobody a zločinu ublíženia na zdraví jeho 35-ročného otca Ivana. Títo dňa 19.05.2011 okolo 17,00 hod. neoprávnene vnikli na dvor i do rodinného  domu v tej istej obci, na dverách rozbili sklenenú výplň a 54-ročnému majiteľovi domu sa vyhrážali usmrtením. Do domu sa vrátili aj nasledujúci deň okolo 11.00 hod., kedy ho starší z obvinených fyzicky napadol tak, že ho opakovane kopal do rôznych častí tela a v útoku pokračoval i po jeho páde na zem. Majiteľ domu utrpel ťažké zranenia s dobou liečenia najmenej 42 dní. Starší z obvinených je umiestnený v cele policajného zaistenia, mladší je stíhaný na slobode.

 

Na internáte predávali „marišku“

Z drogovej trestnej činnosti spišskonovoveský policajný vyšetrovateľ obvinil troch mladíkov- 16-ročného Lukáša a 17-ročného Tomáša z obce Mlynky (okr. Spišská Nová Ves) a 18-ročného ¼uboslava zo Šale.¼uboslav dňa 28.03.2011 za sumu 20,-€ neoprávnene zadovážil pre Lukáša a Tomáša sušinu rastliny konope, ktorú im na internáte odovzdal v piatich papierových skladačkách. Z uvedeného množstva by bolo možné pripraviť päť až sedem obvykle jednorázových dávok drogy, ktoré sú spôsobilé ovplyvniť psychiku konzumenta. Obvinení  Tomáš a Lukáš túto sušinu prechovávali v izbe od 28.03. do 30.03.2011.  Obvinení sú stíhaní na slobode.

 

 

 

 

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk