magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy z 11.05.2011
@ Aktuálne -> Polícia      May 12 2011 - 10:45 GMT

Policajti ho zadržali pri krádeži

Policajti OO PZ Košice- Staré mesto včera o 03,30 hod. priamo na mieste činu zadržali 25-ročného Vojtecha H. z Košíc, ktorý sa po odstránení troch visiacich zámkov vlámal do garáže na Belanskej ulici v Košiciach a pokúsil sa ukradnúť rôzne náradie. Pri pokuse vniknúť do vedľajšej garáže ho zadržali policajti. Páchateľ svojím konaním majiteľovi garáže spôsobil škodu 175,-€.  Vojtechovi  bolo vznesené obvinenie za prečin  krádeže.  

Vykradol firmu a vzal si aj motorové vozidlo

Doposiaľ  neznámy páchateľ sa v noci z utorka na stredu po vylomení visiaceho zámku na vchodových dverách vlámal do výrobnej haly firmy na ul. Pri Krásnej v Košiciach. Následne vypáčil dvere vedúce do unimobunky slúžiacej ako kancelárie, odkiaľ ukradol dve tlačiarne, navigáciu do vozidla, dva notebooky, dva mobilné telefóny, dva fotoaparáty, päť elektrónových diskov na vozidlo zn. BMW, dve uhlové brúsky, štyri elektrické vàtačky, dve trafozváračky, dve pneumatické elektrické kladivá, desať mikrometrov, zváračku s CO atmosférou, stolovú dvojkotúčovú brúsku a z dielne ukradol motorové vozidlo zn. Citroen Berlingo. Firme vznikla škoda cca 28.500,-€. 

Odcudzili i duše na bicykel

Policajti OO PZ Čaňa vypátrali a z prečinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva obvinili 21-ročného Adama z obce Ždaňa a 18-ročného Igora z obce Čaňa (okr. Košice –okolie), ktorí v noci z 05.04. na 06.04.2011 preskočili oplotenie dvora rodinného domu na Abovskej ulici v Ždani, následne odstránili visiaci zámok na dverách garáže a odcudzili z nej zvárací aparát a duše na bicykel. Majiteľovi spôsobili škodu 110,-€.

Policajti obvinili ďalšie dve osoby, ktoré vykrádali družstvo v Bidovciach

  Z prečinu krádeže bola obvinená 59-ročná Zlatica z Bidoviec, ktorá sa dňa 08.05.2011 medzi 21.00 a 23.00 hod. vlámala do areálu bývalého poľnohospodárskeho družstva v obci  Bidovce (okr. Košice –okolie) tak, že sa podhrabala pod oplotenie areálu. Z areálu odcudzila pravouhlú prevodovku, kľukový hriadeľ z vozidla zn. Avia, metlu, lopatku, vrece sadry a drevenú dosku (škoda 290,-€). Z toho istého prečinu bol obvinený aj 17-ročný Ondrej z Bidoviec, ktorý do areálu družstva vnikol rovnakým spôsobom a odniesol  si kalové čerpadlo s hadicou a železné profily (škoda 200,- €).  

Napriek zákazu jazdil opitý na štvorkolke

Z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia (trestná sadzba až na dva roky) v súbehu s prečinom ohrozovania pod vplyvom návykovej látky bol obvinený 30-ročný Dušan z Rozhanoviec (okr. Košice –okolie), ktorý dňa 17.04.2011 popoludní jazdil po miestnej komunikácii medzi obcami Rozhanovce a Beniakovce  na štvorkolesovej motorke bez TEČ, pričom ho zastavili policajti. Bol podrobený dychovej skúške na alkohol s pozitívnym výsledkom 1,52 mg/l. Policajti následne zistili, že obvinený má od 12.01.2011 udelený zákaz činnosti riadenia všetkých druhov motorových vozidiel na dobu 24 mesiacov a to pre zavinenie dopravnej nehody pod vplyvom alkoholu (1,47 mg/l alkoholu v dychu). 
 

Známi sú  aj páchatelia vlámaním do domu v Dobšinej

 Rožňavskí policajti vypátrali a z prečinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva obvinili dvoch 16-ročných mladíkov z Dobšinej – Gustáva a Arnolda, ktorí v čase od 23.04. do 26.04.2011 vlámali do neobývaného rodinného domu na  Zimnej ulici v Dobšinej. Najprv vypáčili dvere vedúce na povalu domu a odcudzili kovové koľajnice,  liatinové rošty a odkvapové rúry. Majiteľovi vznikla škoda 110,-€. 

Zmizlo búracie kladivo    

Neznámy páchateľ v dobe od 06.05. do 11.05.2011 vnikol do otvoreného areálu poľnohospodárskeho družstva  v obci Honce (okr. Rožňava) a odcudzil búracie  kladivo, čím firme z Rožňavy spôsobil škodu 6.300,-€.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk