magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy z 03. 05. 2011
@ Aktuálne -> Polícia      May 04 2011 - 10:10 GMT

Okradnutý Švajčiar

Včera medzi 00.30 hod. a 02.00 hod. neznámy páchateľ na presne nezistenom mieste v centre mesta v Košiciach ukradol 53-ročnému štátnemu občanovi Švajčiarska mobilný telefón a retiazku zo žltého kovu, čím mu spôsobil škodu 1.400,- €.

V tejto súvislosti polícia upozorňuje občanov i návštevníkov  mesta, že v tomto čase sa v meste pohybuje veľa osôb a je potrebné v oveľa väčšej miere dávať pozor na svoje osobné veci, aby sa nestali obeťou  „vreckárov“ či „lúpežníkov“. 

Vyhrážal sa farárovi

Z prečinu nebezpečného vyhrážanie bol obvinený 17-ročný mladík z Mníška nad Hnilcom (okr. Gelnica), ktorý sa dňa 29.03.2011 okolo obeda na parkovisku  pred  predajňou v tej istej obci po  predchádzajúcej  slovnej výmene názorov verbálne vyhrážal miestnemu evanjelickému farárovi (60), že bude prvý, koho v  Mníšku  zabije. U farára, vzhľadom k tomu, že mu miestni občania v minulosti ublížili  na  zdraví, vzbudil  dôvodnú  obavu  o  život  a  zdravie.

Ulovil jeleňa

Neznámy páchateľ  v nezistenej dobe do včerajšieho dňa ulovil dvojročného jeleňa o hmotnosti cca 120 kg, ktorého našiel predseda poľovníckeho združenia v tráve na lúke pod lesom v katastrálnom území obce Trhovište  (okr. Michalovce). Poľovníckemu združeniu vznikla  škoda 800,-€. Poverený príslušník začal trestné stíhanie pre prečin pytliactva (trestná sadzba až tri roky).

Z domu ukradol aj šteniatko

Michalovskí policajti vypátrali a z prečinov krádeže a porušovania domovej slobody obvinili 23-ročného Mateja z Veľkých Kapušian, ktorý v noci z 18.08. na 19.08.2010  preskočil oplotenie  v zadnej časti dvora rodinného domu na Hlavnej ulici vo Veľkých Kapušanoch a zo skladu bez dverí odcudzil elektrickú kosačku a z dvora šteniatko nemeckého ovčiaka. Majiteľke spôsobil škodu vo výške 159,-€. 

Vykradnutá garáž

Doposiaľ nezistený páchateľ sa v dobe o 30.04. do 02.05.2011 vlámal do garáže, ktorá sa nachádza na neoplotenom dvore obývaného rodinného domu v obci Kuzmice (okr. Trebišov) a odcudzil z nej dva krovinorezy a tri motorové píly, čím majiteľovi vznikla škoda cca 2.900,-€.

Dopravná nehoda s následkom smrti

Včera o 17.20 hod. viedol 52-ročný Miroslav z obce Zemplínska Široká osobné motorové vozidlo zn. Fiat Punto v smere od  Michaloviec na Sobrance, pričom pri prejazde križovatkou ulíc Užhorodská a Kapušianska z doposiaľ nezistených príčin prešiel do protismeru, vyšiel na chodník a po cca 40 metroch narazil do železného ståpa verejného osvetlenia. Pri dopravnej nehode utrpel zranenia, ktorým pri prevoze do nemocnice podľahol. Na vozidle vznikla škoda  3.000,- €.

 

 

Štyria mladí muži obvinení  z viacerých krádeží

Trebišovskí policajti vypátrali a následne z prečinu krádeže obvinili štyroch mladých mužov  z obce Hraň – 20-ročného Štefana,  23-ročného Jána,  26-ročného Martina a 21-ročného Júliusa. Títo:

1.sa včera okolo 01.30 hod. na parkovisku oproti autobusovej stanici v Trebišove vlámali do osobného motorového vozidla zn. Škoda Favorit, odkiaľ odcudzili ťažné lano a kľúč na matice (škoda cca 10,- €).

2.sa včera okolo 01.40 hod. v Trebišove pokúsili vlámať do novinového stánku medzi vlakovou a autobusovou stanicou a to tak, že prineseným ťažným lanom vylomili mrežu a rozbili sklenenú výplň okienka, pričom ich však prichytili trebišovskí policajti. Košickej firme spôsobili škodu cca 50,- €.

3.sa v pondelok okolo 22.30 hod.  vlámali do pohostinstva   v Trebišove,  odkiaľ odcudzili rôzne cukrovinky (škoda 122,- €). Následne vylomili hrací automat a odcudzili z neho finančnú hotovosť (celková škoda viac ako 2.400,-€).

 

Prví traja obvinení boli usvedčení aj z ďalších krádeží a to:

1.                  dňa 24.04.2011 okolo 21.30 hod. sa pokúsili  vlámať do objektu pošty v obci Vojčice tak, že kliešťami preštikli visiace zámky ochrannej mreže a následne kopli do dverí, ktoré však neotvorili a z miesta ušli (škoda cca 100,- €).

2.                  v noci z 13.04. na 14.04.2011 sa vlámali do pizzerie v objekte športovej haly v Trebišove, odkiaľ odcudzil finančnú hotovosť v minciach vo výške 50,- €, mobilný telefón, cigarety, čokolády a peňažnú zásuvku z pokladne (škoda 525,-€).

3.                  v noci z 19.04. na 20.04.2011 sa po rozbití okna vlámali do espresa na Šrobárovej ulici v Trebišove, odkiaľ odcudzili cigarety, alkoholické nápoje a cukrovinky (škoda   650,-€).

4.                  v dobe od 21.04. do 25.04.2011 sa vlámali do baru  Šrobárovej ulici v Trebišove a odcudzili cigarety, alko a nealko nápoje a tiež poškodili výherné hracie automaty, z ktorých  odcudzili finančnú hotovosť 125,- € (celková škoda 870,- €).

5.                  v noci z 19.04. na 20.04.2011 vlámali do novinového stánku na ulici M. R. Štefánika v Trebišove, kde odstránili visiaci zámok z ochrannej mreže okna, okno rozbili a vošli dnu. Zo stánku si odniesli cigarety, dobíjacie kupóny mobilných operátorov, spodnú časť registračnej pokladne a skener čiarových kódov (škoda  660,-€).

 

Obvinení sú umiestnení v cele policajného zaistenia  a bude daný návrh na ich vzatie do vyšetrovacej väzby.

 

 


 

 


 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk