magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Spoločne pre región
@ Aktuálne -> Región      Feb 01 2011 - 09:54 GMT

Program Spoločne pre región je spoločným grantovým programom Karpatskej nadácie a spoločnosti U. S. Steel Košice, s. r. o.

Program je otvorený pre projekty pripravené miestnymi skupinami v širokých miestnych partnerstvách z komunít východného Slovenska. Účasť zamestnancov spoločnosti USSK alebo jej dcérskych spoločností v projektoch je žiadúca, nakoľko sa predpokladá, že  môže priniesť ich väčšie zapojenie do svojpomocných aktivít a podporiť ich vzťah ku vlastným komunitám a regiónu.

Poslaním programu je motivovať, identifikovať a podporiť komunitné rozvojové projekty, ktoré iniciujú miestne skupiny. Projekty majú byť pripravené a realizované v širokých multi - sektorových partnerstvách.


Ciele programu

  • Posilnenie miestnych komunít prostredníctvom svojpomoci a podpora komunitného ducha pri riešeniach miestnych problémov mobilizáciou miestnych zdrojov.
    Motivovanie k vytváraniu dlhodobých širokých multi - sektorových partnerstiev na komunitnej úrovni so zapojením miestnych svojpomocných skupín.
  • Stimulácie inovatívnych riešení a najlepších praktík, ktoré pomôžu iným ako dobré príklady.
  • Podpora miestnych komunitných iniciatív, ktorých sa aktívne zúčastňujú zamestnanci USSK a jej dcérskych spoločností.

• Oprávnenými žiadateľmi sú registrované mimovládne neziskové organizácie a miestne samosprávy s pôsobiskom na východnom Slovensku, t. j. na území Košického a Prešovského samosprávneho kraja.

Uzávierka prijímania žiadostí o grant je 25. marec 2011. Akceptované sú iba projekty zaslané poštou na adresu Karpatskej nadáci

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk