magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V Krásnej nad Hornádom začali s odvodňovaním svahu
@ Aktuálne -> Región      Jan 17 2011 - 14:39 GMT

Krízový štáb prijal opatrenia, akceptujúce najnovšie odporúčanie geológov - bezodkladne zrealizovať aspoň provizórne sanačné opatrenia, ktoré je možné zrealizovať aj v stále premočenom teréne.

Ide v prvom rade o håbkové odvodnenie svahu prostredníctvom 10 – 20 metrov dlhých perforovaných rúr, ktoré budú zatlačené do zosúvaného svahu v tvare vejára a prostredníctvom ktorých bude voda odvádzaná mimo svahu. Rokovania s dodávateľom perforovaných špecializovaných rúr s priemerom 150 mm a s 20-percentnou perforáciou prebiehajú dnes, dodávka rúr a začatie prác má prebehnúť do jedného – dvoch dní. Dåžku trvania týchto asanačných prác zatiaľ nie je známa. Už dnes ale začal špecializovaný mechanizmus Kaiser S2, takzvaný „pavúk", zasypávať trhliny na inkriminovanom svahu a pripravovať tak svah na umiestňovanie perforovaných rúr.

zdroj:http://www.kosice.sk/article.asp?id=9094

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk