magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Hlavná ulica sa premení na ľadové kráľovstvo
@ Kultúra -> Oznamy      Dec 10 2010 - 15:51 GMT

Tento rok pripravil tím Európskeho hlavného mesta kultúry v spolupráci s Visit Košice pre domácich ale aj návštevníkov bohatšie košické Vianoce, ako po iné roky. Sériu koncertov Zboru sv. Cecílie, Katky Koščovej, sviečkový sprievod, či prípravu tradičnej kapustnice, doplní piatok, 17. decembra akcia s tajomným názvom Znovuzrodenie. Prizvaní sochári zo Slovenska, Maďarska a Poľska premenia park pri „Spievajúcej fontáne“ na ozajstné ľadové kráľovstvo. „Voda v kolobehu života nadobúda rôzne tvary, skupenstvá, preto sme túto akciu nazvali znovuzrodenie, znovuzrodenie z vody. Rôzni umelci vytvoria niekoľko ľadových inštalácií v priamom prenose. Košičania zažijú pravú ľadovú šou v réžii maďarského sochára Zsolta M. Tótha, ktorého výtvory už obdivovali ľudia v Rakúsku, Belgicku či Fínsku“, približuje Jozef Môcik (tím Košice 2013), koordinátor akcie.

Znovuzrodený bude aj plast, PET fľaše. V prvom rade odpad, ktorému však dajú umelci z Fakulty umení v Košiciach novú podobu. Použijú ho na stavbu malého kultúrneho priestoru, ktorý bude mobilný a využiteľný na malé umelecké formy.

Akcia vyvrcholí v piatok podvečer nasvietením všetkých sôch a potrvá do nedele, 19. Decembra.
Ak bude počasie ľadu priať, tak aj dlhšie.

Viac informácií o tejto výnimočnej akcii, ako aj o celom programe košických Vianoce môžu
Košičania nájsť na stránke www.vianoce.visitkosice.eu. ;www.iceteam.pl; www.iceart.hu

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk