magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Pozvánka: ANDREAS VÁRADY, DÁVID HODEK & FRIENDS
@ Kultúra -> Oznamy      Oct 06 2010 - 17:47 GMT

Ges klub: 18.10.2010 o 19:00

Názov kapely prezrádza mená dvoch priateľov. Týchto mladých umelcov napriek veľkej vzdialenosti spája nielen vek (13 rokov), pôvod a humor, ale predovšetkým ich láska k jazzu a hudbe ako takej. Svojím výnimočným talentom a muzikalizmom si podmanili obecenstvo už v mnohých krajinách. Andreasova virtuózna hra na gitare zapôsobila nielen na britských ostrovoch ale aj v USA. Svoj talent mal možnosť prezentovať po boku mnohých vynikajúcich muzikantov, ako napr.: Martin Taylor ,Andreas Oberg, Soweto Kinch , Louis Stewart, David Lyttle.

Dávidova hra na bicích, zmysel pre rytmus a schopnosť improvizácie je taktiež ojedinelým zjavom. Svoj talent zúročil po boku mnohých etablovaných muzikantov, ako napr.: Radovan Tariška, Peter Sárik, Tomáš Baroš, ktorí toho roku svoje spoločné pôsobenie spečatili platňou s názvom The First.

Ïalšími členmi quarteta sú mladí umelci Matyas Gayer - klavír (HU), Norbert Farkas - kontrabas (HU), ktorí sú žiakmi prestížnej jazzovej školy v Grazi.

Poslucháči sa zúčastnia skutočnej európskej rarity.

Andreas Varady - gitara    www.andreasvarady.com
David Hodek - bicie    www.myspace.com/hodekdavid
Matyas Gayer - klavír
Norbert Farkas - kontrabas

Predpredaj: Agentúra GeS, MIC Dargov, MIC OC Cassovia
Vstupné: 5 EUR / 4 EUR študenti, držitelia kariet ISIC, ITIC, EURO 26

Pozvite známych cez Facebook:
http://www.facebook.com/home.php?#!/event.php?eid=156825601005211

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk