magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V Košiciach sa bude bežať aj proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu
@ Aktuálne -> Šport      Sep 30 2010 - 08:18 GMT

Európsky rok boja proti chudobe na košickom maratóne s dvomi tímami. Bežať budú aj klienti a pracovníci organizácií, ktoré sa v Košiciach venujú sociálnej práci, prihlásiť sa však môže ktokoľvek.

Jedným z hlavných partnerov tohtoročného Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach je Európsky rok boja proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu.

Európska komisia vyhlásila rok 2010 za Európsky rok boja proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu (ER 2010). Hlavným cieľom ER 2010 je bojovať s ľahostajnosťou a zvýšiť povedomie verejnosti o problémoch spojených s chudobou a sociálnym vylúčením. So sloganom „Skoncujme s chudobou hneď teraz“ kampaň upriamuje pozornosť celej Európskej únie na problémy chudobných a ľudí žijúcich na okraji spoločnosti.

V nedeľu 3. októbra môže Európsky rok boja proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu podporiť každý. Stačí prísť a odbehnúť 4,2 kilometrový minimaratón vo farbách ER2010. Záujemcovia dostanú tímové dresy, ktoré dodala slovenská Chránená dielňa. Tie si môžu vyzdvihnúť v informačnom stánku ER2010 v priestore štartu a cieľa. Prvých tridsať účastníkov, ktorí potvrdia účasť vo farbách Európskeho roka do piatku 1. októbra, štartuje zadarmo. Detailnejšie informácie sú k dispozícii na facebookovskej stránke www.facebook.com/protichudobe.

Členmi tohto tímu budú ľudia, pre ktorých je chudoba a život na okraji spoločnosti každodennou realitou, ďalej pracovníci lokálnych organizácií, ktoré sa v Košiciach venujú sociálnej práci ako Nota Bene, Arcidiecézna charita Košice a ďalšie. Cieľom tohto projektu je v jednom tíme spojiť bežných ľudí s tými, ktorí chudobu pociťujú na vlastnej koži a prostredníctvom športu im umožniť dať o sebe a svojich problémoch vedieť aj ostatným. Aj keď šport samotný nepomôže chudobu vykoreniť, môže ľuďom prinavrátiť dôstojnosť, sebadôveru a pomôcť im nadviazať sociálne kontakty.

V hlavnej súťaži sa predstaví štafetový Tím Európskeho roka boja proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu, ktorý povedie štátna tajomníčka Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Lucia Nicholsonová. Ďalšími členmi štafety budú Helena Havrilová koordinátorka košického Nota Bene, Vladimír Sendrei, hudobník, rómsky aktivista a ambasádor ER 2010 a René Mráz, projektový manažér Fondu sociálneho rozvoja.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606