magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Pozvánka na Košický fotomaratón
@ Kultúra -> Oznamy      Sep 29 2010 - 11:01 GMT

Fotomaratón je každoročne sa opakujúca súťaž určená pre všetkých priaznivcov fotografovania a aktívneho životného štýlu.Táto akcia sa sa uskutoční po prvý-krát aj v Košiciach 9. októbra (sobota) pri Dolnej bráne na Hlavnej ulici v centre Košíc. Fotomaratón organizuje občianske združenie Zaostri vďaka podpore Ministerstva kultúry a cestovného ruchu a organizácii Košice 2013 – Európske hlavné mesto kultúry.

Fotografovanie života v meste v street - artovom nádychu je  výzvou pre každého, kto rád fotografuje a prechádza sa po uličkách starého mesta. Vítaní sú ako profesionáli, tak i amatéri, pričom vek nehrá rolu. Skutočne každý sa môže zapojiť a prísť si vychutnať tvorivý deň, kedy môže spoznať aj ďalších priaznivcov fotografovania.

Myšlienkou Fotomaratónu je fotografovať "tu a teraz", bez prípravy v snahe zachytiť živý duch mesta. Stačí mať chuť fotografovať a spoznávať zákutia mesta cez objektív fotoaparátu.
Účastníci fotografujú v stanovenom čase (6 hodín) na zadané témy (12 tém). Témy musia byť nasnímané v stanovenom poradí, pričom na každú tému – jednu fotografiu. Prvou, alebo nultou fotografiou je vždy štartovné číslo súťažiaceho, ktoré dostane pri registrácii. Registračný poplatok je 5 Eur. Súťaží sa v 2 kategóriách – v digitálnej a analógovej. Ak nevlastníte fotoaparát a chcete sa zúčastniť, zapožičiame Vám jednorazový.
Stretnutie a registrácia účastníkov prebehne od 10:00 do 12:00 pri Dolnej Bráne na Hlavnej ulici, štart súťaže a rozdanie 12tich tém o 12:00, odovzdávanie nafotených dát do 18:00 a následné hudobné a umelecké vystúpenie od 19:00 do 22:00. Sprievodným celodňovým programom bude graffiti performance a umelecký bazar. Všetci sú srdečne vítaní!

Po súťaži odborná fotografická porota vyberie 3 víťazov v kategórii Digitál a 3 najúspešnejších v kategórii Analóg (Klasický kinofilm), ktorí budú odmenení lákavými cenami. Hodnotí sa vždy celá séria dvanástich fotografií. Víťazné fotografie budú následne vystavované a bude ich môcť obdivovať široká verejnosť. Vyhlásenie víťazov bude pri slávnostnej vernisáži výstavy spríjemnené kultúrnym programom.

Fotomaratón je európsky známa fotosúťaž a pravidelne sa uskutočňuje v mnohých hlavných mestách – Bratislava, Viedeň, Kodaň, Berlín, Budapešť, Praha atď. Snahou oz Zaostri, ktoré Fotomaratón organizuje je nadviazať a udržiavať spolupracujúce vzťahy s ostatnými fotomaratónmi vo svete a rozšiøovat myšlenku Fotomaratónu aj do onych miest.
 
 Sledujte našu stránku www.fotomaraton.sk a dozviete sa viac.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk