magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Pozvánka na Staromestské trhy - 10. a 11. september
@ Kultúra -> Oznamy      Sep 10 2010 - 08:50 GMT

Mestská časť Košice-Staré Mesto a starosta vás srdečne pozývajú na Staromestské trhy, Miesto: Hlavná ulica pri Dolnej bráne
Piatok 10. september:
10.00 - zahájenie trhov starostom ¼ubomírom Gregom
10.05 - vystúpenie skupiny historického šermu Via Cassia
10.20 – vystúpenie folklórnej skupiny Škvarkare v pásme abovských tancov a spevov
10.40 – vystúpenie víťazov súťaže Spev bez hraníc a Tanec bez hraníc
17.30 – hudobný recitál Maľované na skle – Divadlo DRaK z Prešova
18.40 – Koncert country skupiny Veslári a country tance v podaní tanečného súboru Smoky Mountains Dancers

Sobota 11. september:

9.00 - otvorenie stánkov
10.00 - 12.00 - Detský svet remesiel a zábavy
- tvorivé dielne s materským centrom Stonožka /maľovanie na tvár, súťaže/
- Divadlo DRaK uvedie klauniádu V zdravom tele zdravý duch
– vystúpenie detských súborov
– vyhlásenie najzaujímavejšieho mladého remeselníka

Moderátor: Richard Herrgott
Zmena programu vyhradená.

Mestská časť Košice-Staré Mesto organizuje 10. a 11. septembra 2010 na Hlavnej ulici pri Dolnej bráne prvé Staromestské trhy so stánkami tradičných remesiel, dobrým jedlom a občerstvením, ako aj bohatým kultúrnym programom pre celé rodiny.

Staré Mesto, ako jediná z mestských častí, sa nachádza na území, kde pôvodne vznikalo mesto Košice. Mesto Košice patrí k mestám s bohatou a slávnou minulosťou a vďaka v minulosti udeľovaním privilégiám napomáhalo rozkvetu remeselnej výroby, obchodu a zvyšovalo význam i rozvoj mesta.

Vieme, že v Košiciach sú v súčasnosti organizované rôzne trhy, ale skôr komerčného charakteru. Našou snahou do budúcna je vytvoriť tradíciu organizovania súčasných trhov, ale s dôrazom na tradičné remeselné činnosti s predvádzaním tradičných remesiel.

Ú¼UV, ktorý tieto aktivity mapoval a propagoval, ako aj v iných mestách v Košiciach už nie je. Možno do budúcna by bolo zaujímavé aj v spolupráci s Vsl. múzeom prezentovať zbierkový fond s tradičnými remeslami ako súčasť Staromestských trhov.

Cieľom je, aby sa Staromestské trhy stali spoločenským a kultúrnym podujatím mesta, kde sa život rozprúdi pod nádychom histórie, ale aj súčasnosti.

Slávnostné otvorenie Staromestských trhov sa uskutoční v piatok 10. septembra 2010 o 15.00 spolu so slávnostným otvorením Košických slávnosti vína. Remeselníci budú svoje produkty predávať na Hlavnej už od 10.00 a prilákajú návštevníkov pestrosťou ponuky remeselných výrobkov, vôňou medovníkov a laci pečene. Počas dvoch dní ponúkame rôzne programy - v piatok 10.9. o 18.00 hudobný recitál Maľované na skle, o 19.00 Veslári a Smoky Mountains Dancers, na sobotu sme pripravili program pre celé rodiny a hlavne pre deti.

Od 10.00 začneme klauniádou pre deti – V zdravom tele zdravý duch divadlo DraK z Prešova, tanečné vystúpenia D.S.Studia Košice a hlavne tvorivé dielne pre deti aj rodičov, ako možnosť vyskúšať si na hrnčiarskom kruhu, skúsiť paličkovanie, ukážky kováčstva, maľovanie na sadru, rôzne súťaže tvorivosti, maľovanie na tvár, ale aj športové súťaže. Veríme, že naplníme názov sobotňajšieho podujatia Detský svet remesiel a zábavy.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk