magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

S povodňami opäť bojuje celý východ
@ Aktuálne -> Región      Jun 04 2010 - 13:36 GMT
Ilustraèné foto

Vytrvalý dážď spustil spustil katastrofálnu povodňovú vlnu na celom východe. Evakuovali už stovky ľudí, pod vodou sú celé mestá, obce, cesty a infraštruktúrne siete sú prerušené.
Katastrofálna situácia, ktorá bola vo štvrtok najmä v južných okresoch regiónu, sa posunula aj na sever východného Slovenska.
Prognózy meteorológov sa naplnili a situácia na vodných tokoch je podľa vodohospodárov po zrážkach, ktoré pretrvávajú, kritická a očakávajú, že sa ešte zhorší. "Miestne došlo k prudkému nárastu vodných stavov. Na niektorých horných úsekoch už v nočných hodinách prebehli kulminácie, stredné úseky len teraz idú do kulminácie. Povodie je značne nasýtené," priblížil ráno aktuálnu situáciu Dušan Mydla z košického Odštepného závodu Slovenského vodohospodárskeho podniku.

Navyše, vodohospodári varujú aj pred ďalšou záplavovou vlnou, ktorá má prísť na zemplínske rieky z Ukrajiny.

čítaj celý článok   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk