magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Investor: Archeologický nález výstavbu Auparku neohrozí
@ Aktuálne -> Rôzne      Feb 08 2010 - 14:48 GMT
Pri výkopových prácach na Auparku našli archeologické pamiatky. Foto: TASR/František Iván

KOŠICE. Pozostatky kamenných múrov objavili v týchto dňoch pri výkopových prácach na mieste budúceho obchodno-spoločenského centra Aupark na Námestí osloboditeľov v Košiciach. Archeologický nález podľa vyjadrenia investora výstavbu neohrozuje.
Podľa predbežných zistení archeologického tímu by mohlo ísť o fragmenty základov novovekej stavby vojenského opevnenia citadely. Nález, ako uviedol dnes pre TASR hovorca HB Reavis Slovakia Roman Karabelli, v tejto lokalite očakávali a miesto ďalej skúmajú pod dohľadom krajského pamiatkového úradu.

"Sme radi, že sa nám pri stavebných prácach pravdepodobne podarilo nájsť očakávané základy vojenského opevnenia. Poplašné správy o tom, že investor by tento nález mohol použiť ako zámienku na odstúpenie od investície, sú len konšpiratívnou teóriou," zdôraznil Karabelli.

čítaj celý článok   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk