magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Bocian a múzeum pripravili výstavu Natura Excelenta
@ Kultúra -> Výstavy      Dec 17 2009 - 13:57 GMT
KOŠICE 17. decembra (SITA) – Košická organizácia Slovenského zväzu ochrancov prírody a krajiny Bocian v spolupráci s Východoslovenským múzeom (VSM) pripravili pre verejnosť výstavu pod názvom NATURA EXCELENTA - Zaujímavosti z prírody Košického kraja.
Fotografická výstava prezentuje prírodovedné hodnoty Košického kraja a je doplnená preparátmi zaujímavých a vzácnych druhov živočíchov z prírodovedného zbierkového fondu múzea. Výstavu otvoria dnes popoludní vo výstavných priestoroch múzea v Košiciach na Hviezdoslavovej ulici č. 3, potrvá do 31. marca 2010. Sprievodné texty v slovenskom a anglickom jazyku dávajú výstave príležitosť, aby bola využitá ako putovná výstava pri prezentácii hodnôt Košického kraja doma i v zahraničí.

Samotný výber fotografií autorov prírodovedcov Evy Sitášovej, Miroslava Fulína, Štefana Danka, Miloša Ballu a Milana Kapustu sú ukážkou ich vnímania hodnôt územia a jeho osobitostí. Autori chcú výstavou upozorniť na hodnotné prvky a zložky krajiny, v ktorej žijeme, a ich význam pre rozvoj kvality života obyvateľstva a cestovného ruchu v území. Súčasne chcú apelovať na verejnosť, aby sa pričinila o ich ochranu.
Výstavu finančne podporil Košického samosprávneho kraja.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk