magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

BASKETBAL-EL: Košice proti lídrovi z Rivasu o všetko
@ Aktuálne -> Šport      Dec 15 2009 - 08:19 GMT

KOŠICE 15. decembra (SITA) - Basketbalistky slovenského šampióna Dobrí anjeli Košice čaká v stredu o 18.00 na palubovke domácej Infinity Arény v 8. kole základnej C-skupiny posledné domáce vystúpenie. Proti lídrovi skupiny španielskemu Rivasu Ecópolis pôjde Košičankám o všetko. Prehra by ich postupové šance na osemfinále posunula do teoretickej roviny. Španielky sú však už víťazom C-skupiny a spolu so Spartakom Moskovská oblasť a Krakovom doteraz neokúsili v Eurolige trpkosť prehry.

"V tejto etape súťaže sa už všetky tímy dobre poznajú. Vieme, že hra Rivasu stojí na skvelých rýchlych protiútokoch, ktoré dokážu aj na vysokej hranici rizika efektívne zakončovať. Všetky zápasy v Eurolige dokázali rozhodnúť vynikajúcim nástupom prakticky už v prvej štvrtine. Jedine Bourges dokázalo nájsť recept na ich hru a v Rivase podľahlo až po predĺžení 67:72, keď v závere zahodilo niekoľko trestných hodov," konštatoval pre agentúru SITA generálny manažér Dobrých anjelov Daniel Jendrichovský a pokračoval: "Ak ich nepustíme do rýchlych kontier a každé z dievčat bude bojovať na hranici svojich schopností, potom sa môžeme pokúsiť uhrať prepotrebné víťazstvo."

V košickom tíme sa predstaví aj nová tvár Miljana Musovičová. Dvadsaťdvaročná srbská rozohrávačka však neprichádza ako posila. "Potrebovala sa po zranení rozohrať a keďže máme dobré vzťahy s jej agentom, posledný mesiac trénovala s naším tímom. Vôbec sme nepočítali s tým, že by za nás nastúpila. Má za sebou len mesiac tréningu a jej fyzické schopnosti sú týmto výrazne obmedzené. Nakoniec nám však príde vhod, že aspoň na pár minút môže odbremeniť našu prvú rozohrávačku Čarnokú, tak ako v sobotňajšom extraligovom zápase s BSS," poznamenal D. Jendrichovský. Pozoruhodný je fakt, že Musovičová v uplynulej sezóne pôsobila práve v Rivase. "Pozná dobre väčšinu súperových hráčok a jej poznatky sme využili v príprave," dodal D. Jendrichovský.

"Košická" základná C-skupina je najvyrovnanejšou v Eurolige. Šancu na postup majú stále všetky tímy. Posledné dva zápasy skupinovej fázy už v januári 2010 odohrajú Dobrí anjeli na palubovkách súperiek v Prahe a Gorzówe. Vyhrať "vonku" sa im však v doterajšom priebehu súťaže nepodarilo. Do karát im nehrá ani fakt, že tento rok sa zmenil systém nasadzovania pre play-off, keď proti sebe už nebudú stáť krížovým spôsobom dvojice z dvoch skupín, ale zostaví sa rebríček všetkých postupujúcich tímov a osemfinálové dvojice sa vytvoria systémom 1 - 16, 2 - 15, ... Pre Rivas to znamená motiváciu do všetkých nasledujúcich súbojov, takže sa nedá počítať s tým, že by duel v Košiciach "vypustili".

Zdravotný stav Košičaniek je dobrý. "Teší nás, že aj Daniela Číkošová hráva stále väčšie úseky zápasov a jej výkony rastú," tešil sa D. Jendrichovský, ktorý by si v stredu veľmi prial čo najväčšiu podporu košických fanúšikov: "Víťazstvo veľmi potrebujeme, je to pre nás zápas o všetko. Bude to veľmi ťažké, preto potrebujeme pomoc našich fanúšikov, ktorí by mali byť šiestym hráčom na palubovke. Verím, že sa spoločne postaráme o to, aby to nebol posledný domáci zápas Dobrých anjelov v tejto euroligovej sezóne."

Program 8. kola C-skupiny Euroligy (16. decembra 2009):
DOBRÍ ANJELI KOŠICE (SR) - Rivas Ecópolis (Šp.) 18.00
KSSSE AZS-PWSZ Gorzów (Poľ.) - ZVVZ USK Praha (ČR) 18.00
MKB Euroleasing Šopron (Maď.) - Bourges Basket (Fr.) 18.00

Aktuálna tabuľka C-skupiny:
1. Rivas 7 7 0 560:459 14 - istý víťaz skupiny a postupujúci do play-off
2. USK Praha 7 4 3 526:504 11
3. Bourges 7 3 4 435:431 10
4. DA Košice 7 3 4 463:488 10
5. Gorzów 7 2 5 475:522 9
6. Šopron 7 2 5 476:531 9   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606