magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Odborný seminár o nakladaní s bioodpadom má pomôcť obciam i firmám
@ Aktuálne -> Životné prostredie      Dec 08 2009 - 03:52 GMT

Zákon o zneškodňovaní biologických odpadov verejnej a súkromnej zelene platí od januára roku 2006. Napriek tomu sa na Slovensku, zhodnotí len 5% biologických odpadov. Množstvo miest a obcí sa však s týmto zákazom ešte nedokázalo vysporiadať a nezaviedlo tak vhodný systém zberu, ani zhodnocovania bioodpadu. Priatelia Zeme – SPZ organizujú seminár, ktorý má ukázať ako jednoducho, efektívne a ekonomicky zhodnocovať biologický odpad.

Odborný seminár nadväzuje na Celoslovenský týždeň aktivít pre menej odpadov, ktorého úlohou bolo minulý týždeň povzbudiť občanov k aktivite. Je určený obciam, mestám a firmám, ktoré sa zaoberajú zhodnocovaním biologického odpadu, zároveň však pre každého kto má záujem riešiť otázku jednoduchého a ekonomicky výhodného zhodnocovania. O legislatíve týkajúcej sa biologických odpadov, systémoch ich zberu, vhodných možnostiach pre obce, zriaďovaní obecných kompostovísk, najčastejšie používaných technológiách, ekonomike kompostovania a príkladoch z praxe bude prednášať popredný odborník na biologické odpady a kompostovanie s dlhoročnou praxou, Branislav Moňok.

Úlohou seminára bude predovšetkým pomoc v otázke, ako navrhnúť a zaviesť systém nakladania s biologickými odpadmi tak, aby spĺňal potreby obce a zároveň bol akceptovaný jeho pôvodcami.
Seminár pod názvom ,,Kompostovanie – riešenie pre vaše bioodpady“ sa uskutoční 10.12.2009 o 9:00 hodine v Košiciach. Miestom konania bude veľká zasadačka Stavebného bytového družstva II. na ulici Bardejovská 3.

Aktivita Priateľov Zeme -SPZ je súčasťou projektu ,,Viac recyklácie, menej znečistenia“, ktorý je spolufinancovaný z Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho spoločenstva, Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

Prihláška: http://www.priateliazeme.sk/spz/?q=sk/odborny-seminar-kompostovanie-riesenie-pre-vase-bioodpady   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606