magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Projekt EHMK Kulturpark bude riadiť manažér Struckel
@ Kultúra -> Oznamy      Nov 12 2009 - 12:59 GMT

KOŠICE 12. novembra (SITA) – Nového výkonného manažéra projektu Kasárne – Kulturpark Petra Struckela predstavila dnes na tlačovej besede v Košiciach riaditeľka neziskovej organizácie KOŠICE EHMK 2013 Zora Jaurová. „Peter Struckel úspešne prešiel výberovým konaním, do ktorého sa prihlásilo osem záujemcov. Jeho úlohou bude manažovať projekt tak, aby bol dlhodobo udržateľný a dokázal fungovať na báze viaczdrojového financovania, a na strane druhej aby prinášal aj iné, menšinové kultúrne žánre,“ povedala riaditeľka Jaurová.

Košičan Peter Struckel po štúdiu na Ekonomickej univerzite pôsobil ako manažér obchodného oddelenia v jedenej súkromnej košickej spoločnosti, rozvíjal svoje zručnosti v oblasti projektového riadenia, absolvoval stáž marketingu a riadenia v Holandsku. Neskôr pôsobil ako asistent audítora v nemeckom Lipsku.

„Titul Európske hlavné mesto kultúry (EHMK) vnímam ako príležitosť zmeniť charakter mesta, premeniť Košice na oázu umenia a kultúry európskeho formátu. Na dosiahnutie tohto cieľa treba vynaložiť spoločné úsilie všetkých článkov mesta, subjektov z kultúrnej aj podnikateľskej sféry, samosprávnych orgánov a mimovládnych organizácií, ako aj z priľahlých regiónov. Len spoločným silami dokážeme premeniť túto jedinečnú príležitosť na skutočnosť,“ povedal Struckel.

Pod jeho taktovkou sa rozbehla výzva na prenájom priestorov v jednom z objektov kasární, kam sa už presťahovala aj kancelária neziskovej organizácie Európske hlavné mesto kultúry. Ako uviedol Struckel na prízemí objektu je multifunkčný priestor s rozlohou okolo tritisíc štvorcových metrov, ktorý bude slúžiť predovšetkým na rôzne prezentácie kultúrnych podujatí a na výstavy. Výzva sa týka horného poschodia objektu, kde sa nachádzajú priestory od 20 do sto štvorcových metrov. Už teraz je o ne veľký záujem, pričom uzávierka je až koncom budúceho týždňa. Vybratí záujemcovia budú za priestory platiť nájomné, ale nie v trhovej výške. Ako uviedla Jaurová, pôjde o regulované nájomné a jeho výška je stanovená tak, aby pokryla náklady na energie.

„Už sa tu konali viaceré akcie. Našou snahu však je, aby kasárne ožili a už od začiatku budúceho roka tu pulzoval život minimálne dvanásť, ak nie dvadsaťštyri hodín denne. Chceme aby si sem cestu našiel každý – domáci i zahraničný návštevník mesta. Tu by malo vzniknúť centrum, kde sa bude spájať podnikateľská a umelecká sféra, kde sa bude rozvíjať kreatívny priemysel, “ povedal Jaurová.

Kasárne – Kulturpark na Kukučínovej ulici sú kľúčovým projektom v rámci EHMK, do ktorého by sa malo do roku 2013 investovať od 25 do 30 miliónov eur. Ide o budovy z konca 19. storočia, ktoré najprv slúžili armáde Rakúsko-Uhorska a až do začiatku 21. storočia ich stále využívala armáda, v poslednom čase už len ako sklady. Objekty sú umiestnenie v areáli s parkovou úpravou s vysokými stromami. Jedinečná je aj ich poloha – sú v širšom centre mesta.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk