magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košičanky začínajú proti účastníkovi Final Four Šopronu
@ Aktuálne -> Šport      Oct 27 2009 - 07:14 GMT

KOŠICE 27. októbra (SITA) - V stredu sa na palubovkách 10 európskych miest začne aj za účasti slovenského majstra Dobrí Anjeli Košice nový ročník Európskej ligy - najprestížnejšej ženskej európskej klubovej súťaže v basketbale. Košičanky sa predstavia v 1. kole C-skupiny Euroligy o 18.00 h SEČ sa v maďarskom Šoprone proti domácemu klubu MBK Euroleasing. Úradujúce majsterky Slovenska narazia vo svojej premiére na maďarského šampióna z ostatných troch sezón, ktorý je však aj účastníkom minulosezónneho Final Four Euroligy v španielskej Salamance. Hoci zverenky trénera Norberta Székelyho prehrali oba zápasy, ide spolu so ziskom Pohára Ronchettiovej v roku 1998 o najväčší úspech klubu ležiaceho blízko hraníc s Rakúskom.

Košičanky odcestovali do dejiska zápasu už v utorok ráno. V autobuse sedeli rozohrávačky Anastasia Kostakiová, Jana Čarnoká a Jana Vacková, krídelníčky Shanna Crosleyová, Lucia Kupčíková, Katarína Hricková a Luisa Michulková a pivotky Candice Dupreeová, Jekaterina Lisinová, Alena Kováčová a Erin Marie Lawlessová, ktorá nebude môcť v zápasoch Euroligy nastúpiť, no bude k dispozícii trénerovi Štefanovi Svitekovi počas tréningov. Prvý z nich absolvujú Košičanky v MBK Aréne pre 2 200 divákov už v utorok v čase zápasu, druhý strelecký ich čaká v stredu dopoludnia. Na cestu domov sa vydajú vo štvrtok ráno.

"Maďarské družstvo hráva spolu už niekoľko sezón. Ich zohratosť a domáca palubovka sú ich najväčšie výhody. Doma dokážu zdolať aj veľmi silných súperov. Nie náhodou boli vyžrebovaní z 1. koša," hodnotil prvého euroligového súpera generálny manažér Dobrých anjelov Daniel Jendrichovský. Najväčšou hviezdou a kľúčovou hráčkou Šopronu je ešte len 20-ročná srbská krídelníčka Jelena Milovanovičová. K nej pred sezónou pribudla zo španielskeho Viga nová rozohrávačka a zároveň krajanka Maja Milijkovičová. Posilou by mala byť aj americká krídelníčka Amber Holtová. "Vieme, že ich sila spočíva v spolupráci krídel a dominancii Milovanovičovej. Zmena na poste prvej rozohrávačky, keď kreatívnu Austrálčanku Kathleen MacLeodovú nahradila Milijkovičová, by nám mohla zahrať do karát," naznačil cestu k úspechu D. Jendrichovský.

Šopronský tím v doterajšom priebehu maďarskej najvyššej súťaže dominuje, keď v prvých šiestich zápasoch nenašiel premožiteľa. Rovnako sú na tom aj Košičanky, ktoré už majú za sebou polovicu základnej časti slovenskej extraligy (9 kôl). Na konci minulého týždňa absolvovali dva zápasy s najväčšími konkurentmi z Ružomberka (77:56) a Prešova (77:55), ktoré boli ďalšou výbornou príležitosťou na zohranie sa košického tímu. Práve v zohratosti je najväčší rozdiel medzi oboma kolektívmi. "Oni môžu ťažiť z toho, že sú už spolu veľmi dlho. My sme len na začiatku," povzdychol si Daniel Jendrichovský.

Už pred sezónou vyjadrili Dobrí anjeli cieľ byť v Eurolige úspešnejší, ako v predchádzajúcej sezóne. Vtedy základnú časť skončili s bilanciou 6-4 (pozn. - rovnakú bilanciu mal aj Šopron), no v play-off sa rozlúčili už v osemfinále so silným španielskym tímom Ros Casares Valencia. K ambíciám Košičaniek v stredu večer v Šoprone D. Jendrichovský ešte dodal: "Spokojní budeme samozrejme najmä s víťazstvom, do Maďarska určite nejdeme prehrať. Mená na súpiske máme na to, aby sme zvíťazili, no či to bude stačiť, uvidíme v stredu podvečer."

Zloženie C-skupiny EL žien v basketbale: MBK Euroleasing Šopron (Maď.), Dobrí anjeli Košice (SR), ZVVZ USK Praha (ČR), Bourges Basket (Fr.), KSSE AZS-PWSZ Gorzów (Poľ.), Rivas Ecópolis (Šp.)

Program Dobrých anjelov Košice v C-skupine Euroligy 2009/10 (časy sú SEČ):

28.10.2009 o 18.00 MKB Euroleasing Šopron (Maď.) - DOBRÍ ANJELI KOŠICE (SR)
04.11.2009 o 19.00 DOBRÍ ANJELI KOŠICE (SR) - Bourges Basket (Fr.)
12.11.2009 o 20.00 Rivas Ecópolis (Šp.) - DOBRÍ ANJELI KOŠICE (SR)
18.11.2009 o 19.00 DOBRÍ ANJELI KOŠICE (SR) - ZVVZ USK Praha (ČR)
25.11.2009 o 19.00 DOBRÍ ANJELI KOŠICE (SR) - KSSSE AZS-PWSZ Gorzów (Poľ.)
02.12.2009 o 19.00 DOBRÍ ANJELI KOŠICE (SR) - MKB Euroleasing Šopron (Maď.)
09.12.2009 o 20.00 Bourges Basket (Fr.) - DOBRÍ ANJELI KOŠICE (SR)
16.12.2009 o 19.00 DOBRÍ ANJELI KOŠICE (SR) - Rivas Ecópolis (Šp.)
13.01.2010 o 18.00 ZVVZ USK Praha (ČR) - DOBRÍ ANJELI KOŠICE (SR)
20.01.2010 o 18.00 KSSSE AZS-PWSZ Gorzów (Poľ.) - DOBRÍ ANJELI KOŠICE (SR)   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606