magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Deti, ktoré nocovali v škole v Podhorodi, sú už doma
@ Aktuálne -> Región      Oct 15 2009 - 13:47 GMT
Ilustraèné foto

SOBRANCE/KOŠICE 15. októbra (SITA) - Deti z Ruského Hrabovca, ktoré zo stredy na dnes pre kalamitu nocovali v škole v Podhorodi, v okrese Sobrance, a na policajnej stanici, sú už doma. „Cesta ešte stále nie je prejazdná. Deti dnes predpoludním policajti na terénnych autách s veľkými ťažkosťami previezli po lesných cestách cez Iňovce do Hrabovca,“ povedal dnes predpoludním v telefonickom rozhovore pre agentúru SITA starosta Ruského Hrabovca Juraj Cinkanič.

Ako uviedla hovorkyňa Košického samosprávneho kraja Zuzana Bobríková, cestári a hasiči stále odstraňujú následky hustého sneženia v okrese Sobrance. Asi 25-centimetrová vrstva mokrého snehu spôsobila vážne problémy na cestách v obciach Podhoroď, Ruský Hrabovec, Ruská Bystrá, Beňatina, Inovce. Ešte v stredu museli uzavrieť cestu II. a III. triedy pre padajúce stromy. Doložila, že dnes predpoludním bol zvolaný obvodný krízový štáb Michalovce. Do riešenia následkov snehovej a veternej kalamity boli zapojení okrem cestárov aj hasiči a lesníci s pílami. Miestnym cestárom prišli na pomoc aj posily z Michaloviec a Veľkých Kapušian.

Ako uviedol starosta Podhorode Emil Osif, na uvoľnení cesty pracuje od rána sedem - osem ľudí, z nich sú dvaja hasiči z Michaloviec a ďalší dvaja zo Sobraniec. Prišli aj cestári z veľkých Kapušian a troch ľudí poskytla obec.

Starosta Cinkanič doložil, že vzdialenosť z Podhorode do Hrabovca je asi sedem kilometrov. „Pilčíci už prerezali cestu v dåžke asi jeden kilometer, no najťažší niekoľko stometrový úsek ešte majú pred sebou. Bude dobré, ak bude cesta prejazdná v piatok ráno. Našťastie už prestalo snežiť, ale prší, a dážď hádam zmyje sneh z listnáčov, čím sa uvoľní ich nadmerné zaťaženie. To uľahčí chlapom sprejazdnenie cesty,“ povedal Cinkanič.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk