magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Petičný výbor vyzýva na zrušenie uznesenia o predaji lesa
@ Aktuálne -> Životné prostredie      Oct 14 2009 - 09:09 GMT

KOŠICE 14. októbra (SITA) – Petičný výbor Za záchranu lesa pri mestskej časti Ťahanovce vyzýva listom poslancov mestského zastupiteľstva, aby na zasadaní koncom októbra zrušili uznesenie o predaji 50 hektárov mestských lesov. Agentúru SITA o tom dnes informoval člen petičného výboru Karol Labaš.

Mestské zastupiteľstvo v Košiciach schválilo 31. marca 2009 uznesením predaj 50-hektárového lesného pozemku v katastrálnom území Nové Ťahanovce vo vlastníctve mesta Košice bratislavskej spoločnosti Fordin, s.r.o. za 33,19 € za meter štvorcový. Celková cena by mala dosiahnuť vyše 16,6 milióna eur. Súčasne uložilo hlavnému architektovi mesta Košice vypracovať a mestskému zastupiteľstvu predložiť na schválenie zmenu územného plánu v tejto lokalite pre výstavbu obchodného a zábavného centra.

„Zrušením uznesenia sa dištancujete od tých, ktorí vás mohli uviesť do omylu a ktorí tak zostanú osamotení v zodpovednosti. Uznanie nepochybne získate medzi tými obyvateľmi Košíc, ktorí v týchto dňoch s nádejou podpisujú petíciu za záchranu lesa a spoločne s Vami sa cítia podvedení. Veríme, že je aj vo vašom záujme dať prednosť istote plnohodnotného lesa pred neistotou výstavby, o ktorej vám nič nepovie ani najpovolanejší - záujemca o kúpu. Košice nepotrebujú ďalšiu kauzu nekonečného príbehu,“ uvádza sa v liste poslancom.

„Počkáme, ako na našu výzvu zareagujú poslanci na zastupiteľstve koncom októbra a potom rozhodneme, ako budeme postupovať ďalej. Labaš doložil, že pod petíciu proti predaju týchto lesov sa podpísalo už vyše tisíc ľudí a v zbieraní podpisov pokračujú ďalej.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606