magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

HOKEJ: Košice pomýšľajú v sezóne na finále
@ Aktuálne -> Šport      Sep 10 2009 - 03:52 GMT

V Košiciach predali už vyše 4000 permanentiek
KOŠICE 10. septembra (SITA) - Obhajca majstrovského hokejového titulu HC Košice vstúpi do extraligovej sezóny opäť s najvyššími ambíciami. Na predsezónnej tlačovej konferencii ich netajil ani prezident klubu Miroslav Kiraľvarga. "Cieľ je veľmi jednoduchý. Chceme sa opäť dostať do finále. Hovorím to zámerne takto, lebo k tomu, aby ste vyhrali titul, potrebujete aj veľké šťastie. To však praje odvážnym a my chceme byť odvážni," povedal prvý muž košického hokeja.

V majstrovskom kádri došlo po poslednej sezóne k viacerým zmenám. Odišlo až trinásť hráčov, sedem pribudlo. Tréner Anton Tomko vyslovil spokojnosť s novými tvárami. "Pichnarčík z našej juniorky dostal pri veľkej maródke v obrane príležitosť v každom prípravnom zápase a aj keď sa vyskytli z jeho strany taktické chyby, je prísľubom do budúcnosti. Príjemne ma prekvapil Mertel, dokáže zahrať na každom poste, aj na pozícii obrancu. Baláž z juniorky ešte len zbiera skúsenosti, ale je to vhodný somatotyp. S Höglundom som spokojný, mal by byť prínosom. Homer sa v Trenčíne nešťastne zranil, ale myslím si, že sa dá skoro do poriadku. Po doliečení dostane počas sezóny možnosť aj Dávid Halász. Draveckého cez herné previerky veľmi hodnotiť nemôžem, veď nastúpil až v poslednom zápase," vymenoval tréner Tomko hráčov, ktorí mu do tímu pribudli.

Košičania vstúpia do sezóny s triom mladých brankárov. Jednotkou bude Július Hudáček, o dvojke sa rozhodne medzi Tomášom Halászom a Dominikom Pecom. "Vraví sa, že obhájiť titul je ťažšie ako ho získať. Toto mužstvo má sebavedomie a verím, že obstojí. V kabíne hovoríme o rovnakých cieľoch ako pred rokom, od prvého kola chceme víťaziť," uviedol kapitán Juraj Faith.

Rozpočet klubu je rovnaký ako pred rokom - 3 milióny eur. Košičania budú mať jednotné začiatky zápasov vždy o 17.30 h, teda na rozdiel od poslednej sezóny aj v nedeľu. Záujem o hokej v metropole východu je - aspoň čo sa týka permanentiek - ešte väčší ako pred rokom. Klub predal už vyše 4100 celosezónnych vstupeniek.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606