magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

FUTSAL: RCS Košice na Cyprus v plnej sile
@ Aktuálne -> Šport      Aug 12 2009 - 08:15 GMT

Futsalistov RCS Košice čaká už od pondelka 17. augusta premiéra v pohárovej Európe
KOŠICE 12. augusta (SITA) - Futsalistov RCS Košice čaká už od pondelka 17. augusta premiéra v pohárovej Európe. Zverenci trénera Richarda Bača si ako úradujúci majster SR vybojovali právo štartovať v UEFA Futsal Cupe 2009/2010 a žreb im prisúdil súperov z kategórie prijateľnejších. Na Cypre si Košičania zmerajú sily s domácim tímom AC Omonia Nikózia, švajčiarskym zástupcom FC Seefeld Zürich a nórskym mužstvom Nidaros Futsal Trondheim. Tím RCS odcestuje na ostrov v Stredozemnom mori už v sobotu, aby mal dostatok času na aklimatizáciu.

"S prípravou na novú sezónu sme začali už v polovici júna a od začiatku júla sme sa presunuli z vonkajších priestorov do športovej haly. O súperoch nemáme príliš veľa informácií, nič to však nemení na skutočnosti, že chceme skupinu vyhrať a postúpiť ďalej. Na Cyprus cestujeme v plnej sile," prezradil pre agentúru SITA tréner Richard Bačo. V športovej hale Eleftheria, ktorá nesie meno po bývalom cyperskom prezidentovi Tassosovi Papadopoulosovi, nastúpia Košičania vo svojom prvom zápase v pondelok 17. augusta o 17.00 h SELČ (18.00 h miestneho času) proti Trondheimu. O deň neskôr si v rovnakom čase hráči RCS zmerajú sily so švajčiarskym mužstvom FC Seefeld Zürich. Vo štvrtok odohrajú pravdepodobne rozhodujúci duel proti domácemu celku AC Omonia Nikózia.

V prípade víťazstva v skupine sa Košičania predstavia v hlavnej fáze na prelome septembra a októbra v 5. skupine v západochorvátskom mestečku Potpičan na polostrove Istria. Ich súpermi bude domáci MNK Potpičan 98, Araz Naxcivan z Azerbajdžanu a srbský KMF Kolubara Lazarevac.

Program B-skupiny predkola UEFA Futsal Cup-u 2009/2010 - Nikózia (Cyprus) - časy sú v SELČ:

pondelok 17. augusta: RCS Košice - Nidaros Futsal Trondheim (17.00), AC Omonia Nikózia - FC Seefeld Zürich (19.15)
utorok 18. augusta: FC Seefeld Zürich - RCS Košice (17.00), AC Omonia Nikózia - Nidaros Futsal Trondheim (19.15)
štvrtok 20. augusta: RCS Košice - AC Omonia Nikózia (17.00), Nidaros Futsal Trondheim - FC Seefeld Zürich (19.15)   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606