magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

FUTBAL: Kozákov trest trvá, DK SFZ chce vyjadrenie lekárov
@ Aktuálne -> Šport      Aug 07 2009 - 04:12 GMT

DK SFZ na svojom štvrtkovom zasadnutí v Bratislave potvrdila trest pre trénera MFK Košice Jána Kozáka st., ktorý vyriekla na svojom mimoriadnom zasadnutí v pondelok 3. augusta
BRATISLAVA 7. augusta (SITA) - Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) na svojom štvrtkovom zasadnutí v Bratislave potvrdila predchádzajúci trest, ktorý tréner MFK Košice Ján Kozák st. dostal za údajné fyzické napadnutie trénera brankárov tímu FC Nitra Igora Mesároša a za neetické správanie sa vo VIP priestoroch po zápase ŠK Slovan Bratislava - MFK Košice.

Inými slovami povedané, tréner Kozák do vyjasnenia celého prípadu nesmie sedieť počas majstrovských stretnutí Corgoň ligy na lavičke mužstva a nesmie sa pohybovať v priestoroch, kde by sa mohol stretnúť s delegovanými osobami SFZ a oficiálnymi členmi súperovej výpravy. "Nemôže byť v mix-zóne, v tlačovom stredisku, ani vo VIP-priestoroch. Z toho vyplýva, že do uzavretia celej kauzy bude môcť sledovať stretnutia z hľadiska futbalového štadióna, no svojím správaním, hlasnými pokrikmi a usmerňovaním mužstva na ihrisku, nesmie rušiť okolitých divákov. Presne takto je to zadefinované aj v normách UEFA a FIFA, podľa ktorých sme pri riešení nevhodného správania sa trénera MFK Košice Jána Kozáka postupovali," povedal pre agentúru SITA predseda DK SFZ Štefan Krídla.

Šéf disciplinárky ďalej poznamenal, že "na základe zistených skutočností a svedeckých výpovedí hráčov FC Nitra Petra Kaspřáka a Michala Áča, ako aj kouča spod Zobora Ivana Galáda, a na základe dokumentov, ktoré predložili funkcionári MFK Košice (hlavný usporiadateľ Mikuláš Džerenga a Róbert Tóth, usporiadateľ, ktorý mal na starosti poriadok pred šatňou hostí a rozhodcov, pozn.), členovia DK SFZ rozhodli, že doterajší trest pre Jána Kozáka naďalej zostal v platnosti a k prípadnému ďalšiemu potrestaniu kouča východniarov DK SFZ pristúpi až po získaní ďalších potrebných dokladov."

DK SFZ dospela k tomuto priebežnému verdiktu preto, lebo sa diametrálne rozlišujú písomné svedectvá a stanoviská obidvoch zainteresovaných strán. Kým Nitrania tvrdia, že k fyzickému útoku pri odchode z ihriska určite došlo, Košičania tento atak nepotvrdzujú a odmietajú.

"Aby sme sa v tomto prípade hrubého nešportového správania sa dopracovali k objektívnej pravde, potrebujeme získať znalecké posudky lekárov, ktoré by dokumentovali rozsah zranenia Igora Mesároša, lehotu jeho liečenia, resp. počet dní, počas ktorých bol práceneschopný. Keď tieto dokumenty budeme mať k dispozícii, poskytneme ich na odbornú analýzu členom zdravotnej komisie SFZ a podľa ich vyjadrenia budeme pokračovať v riešení tohto prípadu," zdôraznil Štefan Krídla.

Šéf DK SFZ ďalej uviedol, že v súvislosti s riešením tohto prípadu vo chvíli, keď všetky dokumenty budú mať členovia jeho komisie k dispozícii, operatívne na druhý deň zvolá mimoriadne zasadnutie DK SFZ a definitívne vyrieši kauzu trénera Kozáka st.
"Je to veľmi ťažký prípad, lebo obe strany si vo svojich tvrdeniach totálne odporujú. Preto my musíme dostať do rúk jasné dôkazy, či k fyzickému útoku došlo, alebo nie. Či sa skutok stal tak, ako ho opísali Nitrania, alebo sa nestal. Lekári z dostupných lekárskych správ musia presne definovať rozsah poškodenia chrbtice napadnutého, vážnosť zranenia jeho krku a hlavy. Musíme mať v rukách dôkazy, že došlo k fyzickému útoku, pri ktorom Kozák Mesároša udrel, respektíve neudrel. Musíme vedieť, či mu hlavu búchal o stenu alebo nebúchal. A koľkokrát to zopakoval. Kým tieto fakty nebudeme mať v rukách, nemôžeme s čistým svedomím vyrieknuť definitívny ortieľ. Nemôžeme presne špecifikovať rozsah a charakter údajného fyzického ataku s cieľom ublíženia na zdraví," konštatoval šéf DK SFZ, ktorý zopakoval, že kým všetky spomínané dokumenty nebudú na stole disciplinárnej komisie SFZ, dovtedy bude voči osobe Jána Kozáka platiť predbežné opatrenie, čiže zákaz trénerskej činnosti a jeho pohybu sa v priestoroch, kde by mohol prísť do styku s delegovanými osobami. "Tento trest platí iba na majstrovské stretnutia Corgoň ligy, lebo DK SFZ posudzuje skutky, ktorých sa hráči, funkcionári a tréneri dopúšťajú v slovenských najvyšších futbalových súťažiach," dodal Štefan Kridla.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606