magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

FUTBAL: EL UEFA - Košice ani FK Slavija nechcú inkasovať úvodný gól
@ Aktuálne -> Šport      Aug 05 2009 - 08:14 GMT
Pred štvrtkovým odvetným stretnutím 3. predkola futbalovej Európskej ligy UEFA 2009/2010 medzi MFK Košice a FK Slavija Sarajevo
KOŠICE 5. augusta (SITA) - Deň pred odvetným stretnutím 3. predkola futbalovej Európskej ligy UEFA 2009/2010 medzi MFK Košice a bosnianskym klubom FK Slavija Sarajevo (hrá sa od 17.00) sa zástupcovia oboch tímov zhodli na tom, že kľúčový bude prvý gól. Pre domácich by znamenal upokojujúci celkový náskok už 3:0, hostí by dostal iba na jeden presný zásah od prípadného predĺženia.

"Košičania na našej pôde milo prekvapili. Viaceré kvalitné individuálne výkony vyústili do dobrého kolektívneho. Mali sme odvtedy týždeň na to, aby sme si dôkladne rozobrali hru súpera a pripravili sa na ňu. Košice majú veľkú silu v protiútokoch. My sme však prišli zabojovať o postup. Ak strelíme úvodný gól tejto odvety, bude to ešte zaujímavé. Tipujem, že by sme ho mohli zvíťaziť aj 4:1. V žiadnom prípade však nesmieme inkasovať ako prví. Celkovo verím, že to bude pekný, korektný a férový duel,“ povedal na stredajšej tlačovej besede tréner FK Slavija Zoran Erbis, ktorý sa do Čermeľa vrátil po desiatich dňoch. Predtým sa bol pozrieť na corgoňligové stretnutie MFK Košice - FC Nitra (0:1).

Kapitán FK Slavija Bojan Regoje sa na odvetu pozerá realisticky: "Nehodláme vopred zložiť zbrane. Čaká nás však veľmi silný súper. Ak neuspejeme, život pôjde ďalej a sústredíme sa na domácu ligu."

Tréner MFK Ján Kozák povedal: "Obe mužstvá chcú postúpiť. Slavija má svoju silu. Prešla cez dánsky Aalborg, ktorý hral v skupinovej fáze Ligy majstrov, čo jasne svedčí o kvalite. V prvom zápase sme domácich prekvapili. Prakticky všetko nám v ňom vyšlo. Verím, že si moji zverenci budú užívať odvetu, lebo je tu šanca, že po dlhšom čase zavíta do Košíc naozaj kvalitné mužstvo. Aj preto sa na stretnutie zodpovedne pripravujeme. Sme v sľubnej pozícii, ale každý zápas je iný."

Košičania sú vo vyhláseniach opatrní aj preto, že po víkende majú štyroch maródov. Po nedovolenom zákroku slovanistu Juraja Halenára má Kamil Kuzma roztrhnutý vonkajší väz pravého členkového kĺbu a od futbalu si nútene oddýchne približne šesť týždňov. Miroslav Viazanko, ktorý má natiahnuté väzy v členku, i Patrik Kaminský (natiahnuté medzirebrové svaly) trénovali len individuálne. Najlepšie je na tom útočník Dávid Škutka, ktorý síce má otvorenú ranu na predkolení, ale jeho štart by to nemalo ohroziť. "Určite nemôžem rátať s Kuzmom, stav zostávajúcich troch je otázny," skonštatoval Kozák.

Domáci si uvedomujú veľkú šancu na postup. Neradi by ju premrhali. "Veľmi si prajem, aby nám prialo počasie a prišlo čo najviac divákov. Chceme uspieť a dostať sa tým trochu viac do povedomia v Európe. Hostia však majú kvalitné mužstvo a budú bojovať. Nič iné im ani nezostáva. Musíme si dávať pozor, aby sme neinkasovali prvý gól, lebo súper by sa ním dostal na koňa a my by sme znervózneli. Dvojgólový náskok by sme mali zúročiť," upozornil kapitán MFK Peter Bašista.

Na domácu premiéru MFK Košice v pohárovej Európe zabezpečili jeho hlavní reklamní partneri a sponzori pre všetkých priaznivcov voľný vstup. Klub v spolupráci s organizáciou UNICEF bude vyberať iba dobrovoľné príspevky, ktoré použijú na charitatívne účely. Na zápas platia všetky permanentné vstupy vydané na Corgoň ligu. Zostávajúce lístky si fanúšikovia budú môcť vyzdvihnúť v pokladniciach tri hodiny pred začiatkom stretnutia. Vstupenku si môžu vypýtať do konkrétneho sektora.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606