magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

FUTBAL:Košičania proti Šachťoru skúšali gólmana Schrenga z Chorvátska
@ Aktuálne -> Šport      Jun 30 2009 - 09:08 GMT
Jozef Vukušič: "Schreng bude môcť chytať aj v utorňajšom prípravnom dueli proti Saturnu Moskovská oblasť. Po ňom sa tréner Kozák rozhodne, či bude mať o Nikolu záujem alebo nie."
KOŠICE 30. júna (SITA) - Úradujúci víťaz Slovenského pohára vo futbale 2008/09 MFK Košice sa rozhodol vyskúšať v pondelňajšom prípravnom stretnutí proti držiteľovi historicky posledného Pohára UEFA, ukrajinskému Šachťoru Doneck, chorvátskeho brankára Nikolu Schrenga. Dvadsaťosemročný gólman, ktorý doteraz pôsobil v chorvátskom druholigovom tíme NK Hrvatski Dragovoljac, napokon odchytal len prvý polčas. Tesne pred koncom úvodného dejstva ho totiž zasiahol do hlavy súperov hráč a po prestávke ho musel vystriedať Jozef Brudňak.

"Našťastie, nejde o žiadne vážnejšie zranenie a vyzerá to tak, že Schreng bude môcť chytať aj v utorňajšom prípravnom dueli proti Saturnu Moskovská oblasť. Po ňom sa tréner Kozák rozhodne, či bude mať o Nikolu záujem alebo nie. Počas prvého polčasu proti Šachťoru nemal až toľko práce, aby sme mohli posúdiť jeho kvality," povedal pre agentúru SITA generálny riaditeľ MFK Jozef Vukušič.

Košičania podľahli ukrajinskému veľkoklubu, v ktorého štruktúrach pôsobí aj slovenský bývalý medzinárodný rozhodca Ľuboš Micheľ, pomerne jednoznačne 1:4. Podľa Jozefa Vukušiča o výsledku rozhodla predovšetkým efektivitu Šachťoru a na druhej strane nemohúcnosť hráčov MFK v gólových šanciach. "Nedá sa povedať, že by sme boli počas zápasu pod veľkým tlakom súpera. Pre naše mužstvo to však bola rozhodne veľmi cenná futbalová skúsenosť," dodal generálny riaditeľ "východniarov".   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606