magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

KOŠICE: Mesto chystá zmenu územného plánu pri Všešportovom areáli
@ Aktuálne -> Šport      Jun 23 2009 - 05:07 GMT

Foto: Latsi

Podľa architekta Drahovského v lokalite možno umiestniť investície za približne 100 miliónov eur

KOŠICE 23. júna (SITA) – Mesto Košice chystá zmenu územného plánu v rozľahlej lokalite Všešportového areálu (VŠA). Ako uviedol vedúci komunikačného odboru košického magistrátu Jaroslav Vrábeľ, cieľom úprav územného plánu je reagovať na zmeny v reálnom stave lokality a na nové zámery. Ako informoval hlavný architekt Martin Drahovský, na území by sa v nasledujúcich rokoch mohlo realizovať niekoľko významných investícií v hodnote približne 100 miliónov eur. Ide o jednu z najväčších lokalít Košíc, ktorá by sa mala v budúcnosti dynamicky rozvíjať, čo doteraz pre majetkovoprávne vzťahy v území nebolo možné.

„Dôvodom na zmeny územného plánu sú hlavne zmeny funkčného využitia v časti futbalového štadióna, kde majiteľ pozemkov má záujem o polyfunkčné obchodno-zábavné centrum. Ďalšie zmeny sa týkajú využitia územia, ktoré bolo pôvodne rezervované na výstavný areál a v súčasnosti v jeho východnej časti má vyrásť nový futbalový štadión,“ informoval Drahovský.

„Oproti teraz platnému územnému plánu sa vymieňajú plochy športu, reprezentované nefunkčným futbalovým štadiónom v severnej časti územia, za plochy občianskej vybavenosti pre obchod, služby a administratívu. Pre nový futbalový štadión a športové plochy je navrhovaná južnejšia poloha za plánovanou prepojovacou zbernou komunikáciou v blízkosti športovej haly Cassosport,“ uviedol Drahovský.

S textovou a grafickou časťou dokumentácie návrhu zmien a doplnkov ÚPN, lokalita VŠA sa môžu záujemcovia oboznámiť na Miestnom úrade Mestskej časti Juh, Smetanova ul. 2 a na Útvare hlavného architekta mesta Košice na Magistráte mesta Košice v pracovných dňoch počas úradných hodín do 6. júla. Do tohto termínu môžu právnické a fyzické osoby zasielať písomné pripomienky.

Návrh zmien a doplnkov územného plánu bude predmetom rokovania mestského zastupiteľstva. Drahovský avizoval, že po schválení zmien a doplnkov územného plánu pripravia detailné prezentácie riešenia lokality VŠA, ktoré by chceli predstaviť na jeseň na svetových investičných a realitných veľtrhoch EXPO REAL Mníchov a MAPIC Cannes, kde sa mesto Košice plánuje zúčastniť. „Mohli by sme sa na veľtrhoch prezentovať aj spoločne s niektorými investormi, ktorí pripravujú svoje investície v Košiciach,“ doplnil hlavný architekt, ktorý by mal byť lídrom tímu, prezentujúceho Košice v októbri v Nemecku a v novembri vo Francúzsku.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606