magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Priestor pre mladých v novom klube Pohoda.
@ Aktuálne -> Služby      Jun 19 2009 - 06:59 GMT

Nový voľnočasový priestor pre deti a mladých ľudí v Košiciach vznikol na sídlisku Terasa na Tr. SNP 24, neďaleko Kina Družba. Detská organizácia Frigo pripravila slávnostné otvorenie klubových priestorov na 24. jún 2009. Otvorený klub Pohoda vytvorí priestor najmä pre deti a mladých ľudí, ktorí nemajú záujem navštevovať krúžky zo špecializovaným zameraním a svoj voľný čas trávia väčšinou posedávaním na schodoch panelákov či bezcieľnym túlaním sa. V klube nájdu aktivity, ktoré môžu nezáväzne navštevovať a zároveň im budú ponúknuté rôzne podujatia, ktoré prispejú k rozvoju ich vedomostí a zručností. Otvorený klub je vybavený stolným futbalom, air hokejom, stolným tenisom, karaoke zostavou či množstvom spoločenských hier. Od septembra sa v ňom budú konať aj tvorivé dielne, videočajovňa a iné aktivity. Približne raz mesačne sa v priestoroch klubu alebo na priestranstve v blízkosti klubu uskutoční väčšie podujatie. Do činnosti klubu bude zapojená celá komunita detí, mladých ľudí, ich rodičov, či susedov.

Ako povedal predseda Detskej organizácie Frigo, Mgr. Róbert Schwarcz: „Snažili sme sa nájsť formu trávenia voľného času detí a mladých ľudí, ktorá ich do priestorov priláka a kde veľmi dôležitú úlohu bude hrať atmosféra a dobré vzťahy. Ak sa nám ich podarí dosiahnuť, ľahšie vieme motivovať mladých ľudí k účasti na zmysluplných aktivítách. Našou ambíciou je dokonca nasmerovať mladých ľudí k dobrovoľníctvu a participácii na príprave aktivít. Budeme sa snažiť vybudovať každý rok aspoň jeden takýto klub na mieste s veľkou koncentráciou detí a mladých ľudí.“

Otvorený klub Pohoda bol zrekonštruovaný za pomoci firemných dobrovoľníkov spoločnosti U. S. Steel Košice v rámci podujatia U. S. Steel pre Košice 2009. Vybavenie priestorov a činnosť klubu sú financované z Grantového programu Spoločne pre región Karpatskej nadácie s U. S. Steel Košice.

Detská organizácia Frigo je moderné občianske združenie, ktorého hlavným cieľom je rozvoj vedomostí, zručností, talentu a postojov detí a mladých ľudí prostredníctvom zmysluplných mimoškolských aktivít. Hlavnou metódou je neformálne vzdelávanie a  formami činnosti sú výlety, tábory, klubová a krúžková činnosť, kultúrne, športové, informačné, vzdelávacie a osvetové podujatia a projekty, súťaže, projekty pre školy a iné.  Detská organizácia Frigo združuje v súčasnosti okolo päťsto členov. Činnosť organizácie je realizovaná približne šesťdesiatimi dobrovoľníkmi. Ročne sa podujatí zúčastní cca desaťtisíc detí a mladých ľudí.

Spracoval: Mgr. Róbert Schwarcz, predseda Detskej organizácie Frigo
V prípade záujmu o ďalšie informácie nás kontaktujte na:
0907 372 428, frigo@ahoj.sk   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606