magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Slovenská špička v Košiciach o domáce tituly
@ Aktuálne -> Šport      May 27 2009 - 10:38 GMT
(SITA) - Na slovenskom vzpieračskom šampionáte v Košiciach by mala v sobotu štartovať kompletná slovenská špička - všetci účastníci aprílových ME v Bukurešti plus dvaja pekinskí olympionici Martin Tešovič a Ondrej Kutlík. "Martinova účasť je zatiaľ otázna. O štarte v Košiciach rozhodne jeho zdravotný stav. Postupne sa zlepšuje, ale nie celkom podľa našich predstáv," informoval agentúru SITA šéftréner vzpieračov VŠK Dukla Trenčín Milan Kováč.

Bývalý majster sveta a Európy Tešovič sa v tomto roku v zime venoval bobovému športu, na domácich podujatiach neštartoval a vynechal aj európsky šampionát. Dvíhal iba v základnej časti najvyššej rakúskej súťaže za AKH Vösendorf. V 1. kole (28. februára) zvládol 370 kg (170+200), v druhom (28. marca) už po skončení bobovej sezóny 330 kg (150+180), v treťom (26. apríla) 350 kg (170+180) a vo štvrtom pred necelými dvoma týždňami 16. mája dostal nad hlavu 360 kg (170+190). "Z výsledkov vidieť, že sa postupne dostáva do stále lepšej formy," poznamenal M. Kováč.

Šéftrénerovi Dukly sa posťažoval na nevhodný termín domáceho šampionátu. "Navrhoval som, aby sme v záujme reprezentantov spojili 2. extraligové kolo 2. mája s majstrovstvami Slovenska a vytvorili tak pretekárom väčší priestor na regeneráciu, aby sa potom už v pokoji mohli pripravovať na novembrové MS v Kórejskej republike. Žiaľ, bez akejkoľvek odozvy zo zväzu. Reprezentanti takto budú na domácom šampionáte dvíhať len zo zotrvačnosti."

Majstrovstvá SR budú mať aký-taký význam aspoň pre dvojicu Karol Samko - Erik Simonics, pre ktorú to bude kontrolný test pripravenosti pred juniorskými MS v Bukurešti (15. - 21. júna).
Práve vzpierači VŠK Dukla Trenčín majú v sobotu reálnu šancu obhájiť minuloročné prvenstvo v počte majstrovských titulov. Z ôsmich vypísaných mužských kategórií sú tentoraz vojaci lídrami v štyroch, z troch ženských sú Trenčianky najlepšie v dvoch. Vlani získala Dukla 6 titulov (2 muži, 4 ženy), za ňou skončili MKVaSŠ Košice (3/2+1) a Diana Orol Ružomberok (2/2+0).

Majstrovstvá Slovenska vo vzpieraní sa začnú v sobotu 30. mája o 11.00 h štartom prvej skupiny (kategórie do 56, 62, 69 a 77 kg), od 13.15 h prídu na rad kategórie do 85 a 94 kg a šampionát uzavrú súboje v tretej skupine od 15.15 h (muži do 105 a nad 105 kg, všetky ženské kategórie).   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606