magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Fanúšik z Petržalky nemal falošnú barlu, tvrdí jeho kolega
@ Aktuálne -> Šport      May 27 2009 - 06:23 GMT

Roman Cintavý (fanúšik Artmedie): "Petardy a dymovnice som totiž na štadión prepašoval ja, spôsob uviesť nechcem"

(SITA) - Priebeh minulotýždňového finálového stretnutia 40. ročníka Slovenského pohára vo futbale 2008/09 medzi MFK Košice a Artmediou Petržalka (3:1) narušili fanúšikovské tábory oboch tímov hádzaním rôznych predmetov na hraciu plochu, vrátane svetlíc, dymovníc a petárd. Slovenský futbalový zväz (SFZ) ako organizátor tohto duelu na druhý deň po zápase oznámil, že z davu vytiahli a zadržali jedného diváka - fanúšika Petržalky s preukazom ZŤP (zdravotne ťažko postihnutý), ktorý v závere súboja hodil priamo na ihrisko vedľa bránky Košíc svetlicu. Bezpečnostné služby u neho neskôr podľa stanoviska SFZ našli aj ďalší "arzenál", ktorý mal ukrytý vo svojej zdravotnej pomôcke - barle.

Jeden z členov fanklubu Artmedie Roman Cintavý však v stredu 27. mája pre agentúru SITA potvrdil, že tvrdenia zväzu nie sú pravdivé.

"Môžem zodpovedne vyhlásiť, že je to výmysel. Dotyčný človek nemá preukaz ZŤP a jeho barla bola pravá, nemal v nej ukryté absolútne nič. Veď tie veci by sa tam ani nezmestili. Je pravda, že bol po autonehode a vtedy kríval, ale on s tým nemá nič spoločné. Petardy a dymovnice som totiž na štadión prepašoval ja, ale spôsob však uviesť nechcem," priznal sa člen petržalského fanklubu.

"Spomenutá svetlica určite nepriletela z nášho sektoru, ale z časti určenej pre Košičanov. Keďže však pristála neďaleko fanúšika s barlou, on ju len zdvihol a chcel ju odhodiť ďalej, aby ho nezranila. Asi preto si SBS-kári mysleli, že ju tam hodil on," vyhlásil Roman Cintavý: "Keď som si prečítal článok o falošnej barle, veľmi som sa nahneval. S nami, fanúšikmi Petržalky, nebol celý rok nijaký problém. Oveľa väčšie starosti spôsobujú priaznivci Trnavy a tiež niektorí iní. My sme umiernení, navyše polovica z nás už aj tak prešla do Slovana. V článku tiež bolo, že v sektore medzi Košičanmi sa nachádzali Poliaci, ktorí provokovali. To je však tiež hlúposť, žiadni Poliaci tam neboli. V tom sektore sa nachádzala skupinka slovanistov, tí však boli len na okraji. Aj oni veľmi chceli, aby pohár získala Petržalka."   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606