magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Pulen a Jurčo v lete skončia v MFK Košice
@ Aktuálne -> Šport      May 19 2009 - 06:47 GMT
So službami brankára Gejzu Pulena a útočníka Pavla Jurča už od leta v corgoňligovom klube MFK Košice nerátajú

(SITA) - V slovenskom futbalovom klube MFK Košice už nerátajú so službami dvojice Gejza Pulen - Pavol Jurčo. "Tréner Ján Kozák nám to povedal v pondelok na tréningu pred ostatnými chlapcami. Spolu s Paľom v Košiciach po tejto sezóne končíme," uviedol v rozhovore pre denník Korzár brankár Gejza Pulen, ktorý tak dostal nepríjemný darček k svojim utorňajším 30. narodeninám. "Na stredajší finálový zápas Slovenského pohára proti Artmedii, ktorý odohráme v Senci, odcestujem.

Pri mužstve zostanem do konca tohto ročníka. Tréner mi však povedal, že od leta si môžem hľadať nový angažmán," doplnil rodák z Rožňavy, ktorý pôsobil aj v Rimavskej Sobote, Jelšave, Tatrane Prešov, Ličartovciach i českom Jablonci a v MFK Košice má ešte platnú ročnú zmluvu.

Slová kormidelníka Jána Kozáka ohľadom ukončenia pôsobenia Gejzu Pulena a Pavla Jurča v MFK nie sú nijakou novinkou, v máji 2007 spomenuté duo preradil spolu so spoluhráčom Petrom Bašistom do košického B-tímu. Napokon však všetci traja zotrvali v mužstve z východu Slovenska až do týchto dní. Útočník Pavol Jurčo si dokonca takýto verdikt vypočul už po tretí raz: na jeseň 2006 ho tréner J. Kozák preradil do "béčka" za teatrálny odchod z trávnika po vystriedaní. "Nechcem sa k tomu vyjadrovať. To je skôr otázka pre pána trénera Kozáka a vedenie klubu," skonštatoval krátko 23-ročný rodák z Levoče Pavol Jurčo, ktorý v doterajšej kariére pôsobil aj v Ružomberku i Ličartovciach.

Na margo letného odchodu z klubu sa nechcel momentálne vyjadriť ani generálny riaditeľ MFK Košice Jozef Vukušič, ktorý pre Korzár poznamenal: "K tejto záležitosti oboch hráčov sa vrátime až po stredajšom finále Slovenského pohára. Koncentrácia všetkých hráčov je v prvom rade upriamená na toto vyvrcholenie sezóny."   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606