magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Kríza aj na košických kúpaliskách, nepribudne nič nové
@ Aktuálne -> Služby      May 11 2009 - 04:28 GMT

(SITA) – V Košiciach sú tri veľké kúpaliská, ktoré po skúsenostiach z predchádzajúcich rokov zvažujú začať sezónu s predstihom. Keď prídu horúce dni, chcú otvoriť už v máji. Uvádza to v dnešnom vydaní regionálny denník košický Korzár. Už začali s úpravami, nič nové nepribudne. Správcovia svorne tvrdia, že budú radi, keď sa podarí udržať to, čo ponúkali aj vlani.

Niekoľko menších zmien možno čakať na Mestskej plavárni. Mestský podnik Tepelné hospodárstvo, ktorý prevádzkuje kúpalisko v mestskom parku, sezónu otvára spravidla v máji a tradíciu dodrží aj tohto roku. Pribudnú nové preliezačky pre deti, stánok na výdaj športových potrieb a ležadiel, opravili dlažbu pri vstupe do bazénu a upravili antukové dvorce. Nainštalovať chcú digitálne hodiny, ktoré budú okrem času ukazovať aj aktuálnu teplotu vzduchu. Areál bude od novej sezóny pod kamerovým systémom.

Na Tritone pod Šibenou horou vlani vymenili fóliu na veľkej šmýkačke, v tomto roku už v renováciách nepokračujú. Nie sú na to financie. Podľa riaditeľa podniku služieb mestskej časti Juh Miroslava Michalusa, ktorá kúpalisko Triton prevádzkuje, majú o desať percent zníženú dotáciu z pôvodne schválených 40 000 eur a zápasia s existenčnými problémami, môže sa to odraziť aj vo zvýšení vstupného.

Plážové kúpalisko Ryba sa chystá hýbať s cenou smerom nadol. "Vstupné chceme dostať na nižšiu úroveň ako v predchádzajúcich rokoch. Definitívne sme cenu ešte nestanovili. Uvedomujeme si, že bohatí Košičania chodia na dovolenky do zahraničia, stredná vrstva do Maďarska na termálne kúpaliská a tí najchudobnejší zostávajú v meste. Tomu chceme prispôsobiť aj ceny," vyjadril sa pre košický Korzár správca Ryby Rastislav Földeš.

(SITA, bl;ič), 200   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606