magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Vláda dá viac ako 3,3 milióna eur na tréningovú halu
@ Aktuálne -> Šport      Apr 27 2009 - 10:16 GMT
Viac ako 3,3 milióna eur poskytne slovenská vláda na výstavbu tréningovej hokejovej haly pri Steel aréne v Košiciach
(SITA) - Viac ako 3,3 milióna eur poskytne slovenská vláda na výstavbu tréningovej hokejovej haly pri Steel aréne v Košiciach. Uviedol to v pondelok premiér Robert Fico, ktorý sa spolu s predsedom NR SR Pavlom Paškom zúčastnil na poklepaní základného kameňa novej haly. Celkové náklady na výstavbu tréningovej haly dosiahnu 4,65 milióna eur. V súčasnosti už je vydané stavebné povolenie, stavať by sa malo začať v júli, pričom hala by mala byť hotová do decembra 2010.

"Aj napriek kríze vláda podporí prestavbu zimného štadióna v Bratislave a výstavbu tejto tréningovej haly v Košiciach a to nielen pre majstrovstvá sveta v hokeji, ktoré sa majú konať na Slovensku v roku 2011. Okrem toho chcem realizovať aj minimálne dva zimné štadióny v hodnote vyše jedného miliónu eur, ktoré budú slúžiť na rozvoj mládežníckeho športu,“ povedal Fico. Premiér nepripúšťa, že by sa do termínu majstrovstiev sveta nepodarilo zrekonštruovať zimné štadióny.

Tréningová hala pre hokejistov bude postavená z južnej strany košickej Steel arény, pričom rozmer ľadovej plochy bude 26 xt 56 metrov, kapacita bude 300 až 600 divákov. Jej súčasťou bude aj štyri až šesť šatní. Hala bude spĺňať kritériá aj pre majstrovské súťaže mladých hokejistov.

Primátor Košíc František Knapík informoval premiéra, že mesto už pripravuje nové dopravné napojenie tohto športového komplexu a výstavbu parkovacieho domu formou PPP projektu.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606