magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košičania na sústredenie a na turnaj do dejiska MS 2010
@ Aktuálne -> Šport      Jan 12 2009 - 08:34 GMT
Futbalisti MFK Košice odlietajú v sobotu 17. januára do Port Elizabeth v Juhoafrickej republike na neplánované dvojtýždňové sústredenie. Po návrate neprídu domov, ale z Viedne sa presunú na ďalšie dva týždne do Turecka. "Je to čerstvá záležitosť. Jeden ruský tím na poslednú chvíľu odriekol účasť na sústredení i turnaji v JAR. Dostali sme ponuku a prijali sme ju," citoval v pondelok denník Korzár slová generálneho riaditeľa MFK Košice Jozefa Vukušiča.


Za všetkým je Rakúšan Johann Hofinger, ktorý už niekoľko rokov spolupracuje s Košičanmi a pravidelne im organizuje pobyt i program prípravných zápasov počas sústredenia v Rakúsku. V hre bolo viac mužstiev, ale vzhľadom na veľmi dobrú spoluprácu ponúkol Hofinger tento pobyt práve MFK. "Toto sústredenie veľmi dobre zapadá do našej prípravy. Najprv sa desať dní pripravujeme v domácich podmienkach, potom dva týždne v JAR a vzápätí ďalšie dva v Turecku," vysvetlil Vukušič, pričom nezabudol pripomenúť, že finančné podmienky afrického sústredenia sú pre klub veľmi výhodné. Pobyt v JAR vraj vyjde oveľa lacnejšie, ako v Turecku.
"Odlietame z Viedne v sobotu 17. januára o 15.05 h a cez Londýn by sme mali pristáť v Johannesburghu na druhý deň o 6.35 h. Do Porth Elizabeth je to letecky ďalšia hodinka. Naspäť vo Viedni budeme 31. januára, nevraciame sa však do Košíc. Prespíme v Senci a 1. februára odlietame z Viedne do tureckej Antalye na plánované dvojtýždňové sústredenie," opísal mesačný pobyt mimo domova J. Vukušič.
Košičania sa v Porth Elizabeth zúčastnia na medzinárodnom turnaji Eastern Cape Soccer Challenge 2009 za účasti dvoch domácich tímov a FK Moskva. Zverenci Jána Kozáka st. si v JAR zahrajú aj proti Martinovi Jakubkovi, ktorý prestúpil zo Saturnu Moskovská oblasť práve do ruského tímu FK Moskva. Kozák a spol. musia pre pobyt v JAR zrušiť dve prípravne domáce stretnutia - s maďarským Debrecínom (24. januára) a so Spišskou Novou Vsou (29. januára). Ešte pred odchodom na sústredenie však odohrajú súboje s Rimavskou Sobotou a Honvédom Budapešť, lebo oba zápasy operatívne presunuli zo soboty 17. januára na piatok 16. januára. Najskôr sa o 11.00 h stretnú s Rimavskou Sobotou a o 13.00 h ich čaká meranie síl s maďarským Honvédom Budapešť.
Program prípravných zápasov MFK v JAR:
Utorok 20. januára o 18.00 h: FK Moskva (Rus.) - JOMO Cosmos (JAR)
Utorok 20. januára o 20.15: Bay United (JAR) - MFK Košice
Štvrtok 22. januára o 18.00: MFK Košice - FK Moskva
Štvrtok 22. januára o 20.15: JOMO Cosmos - Bay United
Utorok 27. januára o 18.00: JOMO Cosmos - MFK Košice
Utorok 27. januára o 20.15: Bay United - FK Moskva
Štvrtok 29. januára o 18.00: zápas o 3. miesto
Štvrtok 29. januára o 20.15: finále
Pozn.: Časy zápasov sú uvedené v miestnom čase, na Slovensku je o hodinu menej.
Predbežný program prípravných zápasov MFK v Turecku:
Streda 4. februára: MFK Košice - GKS Piast Gliwice (Poľ.-I. liga), čas výkopu určia neskôr
Štvrtok 5. februára: MFK Košice - SK Sigma Olomouc (ČR-I. liga), čas výkopu určia neskôr
Piatok 6. februára: MFK Košice - SV Ried (Rak.-I. liga), čas výkopu určia neskôr   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606