magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Mosty pomoci riešia otázky domáceho násilia
@ Aktuálne -> Rôzne      Dec 18 2008 - 10:17 GMT
(SITA) – Seminár, na ktorom sa budú účastníci zaoberať riešením problému týraných žien, pripravila na dnes v rámci projektu Mosty pomoci mimovládna organizácia Fenestra. Ako agentúru SITA informovala asistentka projektu z Fenestry Sylvia Králová prezentujú na ňom monitorovaciu správu k východiskovej situácii v oblasti násilia páchaného na ženách v párových vzťahov, ktorú vypracovala pracovná skupina pre oblasť násilia páchaného na ženách v Košiciach.

Násilie páchané na ženách je jedným z najčastejších porušovaní ľudských práv na svete. Podľa posledného reprezentatívneho výskumu sa z násilím zo strany súčasného partnera stretlo 21,2 % slovenských žien. Vytvorenie a implementácia modelu spolupráce medzi relevantnými inštitúciami je účinným nástrojom na prevenciu a elimináciu tohto závažného celospoločenského problému, pretože žiadna inštitúcia v boji s násilím páchaným na ženách neuspeje sama. Zmapovanie a poznanie východiskovej situácie v jednotlivých kľúčových inštitúciách v tejto oblasti je prvým krokom k vytvoreniu efektívneho modelu takejto spolupráce.

Skupina sa podieľa na implementácii koncepcie mesta, ako aj Košického samosprávneho kraja pre riešenie problematiky násilia páchaného na ženách. Pripravuje vybudovanie bezpečného ženského domu, smernice pre postup pri riešení rôznych prípadov týraných žien na úrovni relevantných inštitúcií, zaznamenáva a vyhodnocuje špecifické údaje týkajúce sa prípadov násilia páchaného na ženách.

Okrem Záujmového združenia žien Fenestra, ktoré aktivity pracovnej skupiny koordinuje, sa na jej činnosti zúčastňujú zástupkyne a zástupcovia Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Košiciach, Mesta Košice, Košického samosprávneho kraja a MČ Košice – Juh.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk