magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

BASKETBAL-EL: Košičanky nemajú v Moskve čo stratiť
@ Aktuálne -> Šport      Dec 08 2008 - 13:22 GMT
V stredu od 14.00 h SEČ basketbalistky Maxima Broker Košice na palubovke víťaza posledných dvoch ročníkov Euroligy, úradujúceho ruského šampióna a lídra D-skupiny Spartaka Moskovská oblasť

(SITA) - Basketbalistky Maxima Broker Košice čaká v stredu od 14.00 h SEČ zápas na palubovke víťaza posledných dvoch ročníkov Euroligy, úradujúceho ruského šampióna a súčasného lídra D-skupiny EL Spartaka Moskovská oblasť. Zatiaľ čo ruský šampión v nedeľu deklasoval v Superlige Čevakatu vysokým rozdielom 93:62, slovenského majstra aj napriek výhre v extraligovom súboji na palubovke Popradu (76:41) trápi zdravotný stav kádra.

"Katarína Hricková ma zapálenú achilovku a Jana Minčíková, hosťujúca v extralige v Prešove, má natrhnutý sval. Štart oboch je otázny. Keď k tomu prirátame Lindu Fröhlichovú, ktorá nemôže hrať pre nedoriešenú dopingovú aféru, a Annu Jurčenkovú, ktorá mala počas sobotňajšieho zápasu opäť bolestivé problémy so zranenou pätou na nohe, budeme mať veľký problém poskladať z tohto lazaretu zostavu na zápas v Moskve. Ešteže sa vo výbornom svetle ukázala v sobotu Ivana Jalčová, ktorá sa vrátila po dlhodobom zranení a určite dostane v stredu prvú príležitosť aj v Eurolige," konštatoval na margo neradostného zdravotného stavu kádra generálny manažér Maxima Broker Košice Daniel Jendrichovský, ktorý najťažšie nesie absenciu kľúčovej hráčky Lindy Fröhlichovej: "Nie som si vedomý žiadnej chyby. Všetky podstatné fakty sme oznámili aj na Slovenský antidopingový výbor aj riadiacemu orgánu Euroligy. V tejto chvíli sa vec musí vyriešiť medzi hráčkou a dopingovou komisiou FIBA. Zhoda náhod, príliš aktívna dopingová komisárka a byrokratické prieťahy. Som veľmi zvedavý na záverečný verdikt antidopingovej komisie FIBA, ťažko však povedať kedy sa tak stane."

Košičankám by ani prípadné víťazstvo v Moskve nepriblížilo konečné druhé miesto v D-skupine Euroligy, keďže by sa museli spoliehať na zakopnutie tureckého Fenerbahce aspoň v jednom zo zostávajúcich duelov s outsidermi skupiny Montpellierom a Schiom. O 3. mieste sa rozhodne o týždeň v priamom súboji Košíc s Vilniusom v košickej Infiniti Aréne. Zato motivácia Moskovčaniek spočíva v súboji na diaľku s lídrom C-skupiny Jekaterinburgom o lepšie postavenie pred play off, ktoré zaručí vyhnutie sa prípadnému súboju s CSKA Moskva v play off. Ak by sa totiž do štvrťfinále prebojovali tri ruské tímy (šance štvrtého ruského klubu v Eurolige Orenburgu na postup z A-skupiny sú už len v teoretickej rovine), musia sa bez ohľadu na hrací pavúk Euroligy stretnúť medzi sebou druhý a tretí ruský tím podľa rebríčka výsledkov dosiahnutých v základných skupinách.

"V Moskve nemáme čo stratiť. Pokúsime sa uhrať čo najlepší výsledok, čo znamená neprehrať o viac ako o 40 bodov, keďže to sa nepodarilo ani naším najväčším konkurentom Fenerbahce a Vilniusu. Spartak má v Eurolige o čo hrať a určite sa nebude šetriť na víkendový superligový dvojzápas s Petrohradom," hodnotil Jendrichovský šance Košičaniek pred zápasom v mestečku Vidnoje, kde hráva Spartak Moskovská oblasť. "Spartak preložil začiatok zápasu na 14.00 h SEČ, čo je pre nás maximálne nevyhovujúce. V pravidelnom dennom programe našich hráčok patrí tento čas vždy relaxácii medzi dvoma tréningovými fázami. Musíme urobiť všetko preto, aby sme hráčky vybudili ku kvalitnému výkonu už od začiatku stretnutia," komentoval neobvyklý hrací čas D. Jendrichovský. Výprava družstva Maxima Broker odlieta do Moskvy v utorok o 8.00 h priamo z košického letiska.

Program 9. kola Euroligy v D-skupine, streda 10. 12. (začiatky stretnutí v SEČ):

Spartak Moskovská oblasť - Maxima Broker Košice (14.00 h)
Beretta Famila Schio - TEO Vilnius (20.30 h)
Lattes Montpellier - Fenerbahce Istanbul (20.30 h)
Aktuálny stav v D-skupine:
1. Spartak 8 7 1 684:511 15
2. Vilnius 8 5 3 529:510 13
3. KOŠICE 8 5 3 573:569 13
4. Fenerbahce 8 5 3 583:620 13
5. Montpellier 8 1 7 558:631 9
6. Schio 8 1 7 524:610 9   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606