magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Dunajská Streda rešpektuje trest od DK SFZ
@ Aktuálne -> Doprava      Nov 07 2008 - 07:36 GMT
Dušan Chytil (generálny manažér DAC 1904): "V spolupráci s mestom sa pokúsime zabezpečiť prenos zápasov na veľkoplošnej obrazovke v centre mesta alebo okolí štadióna."

(SITA) - Predstavitelia corgoňligového tímu DAC 1904 Dunajská Streda budú rešpektovať rozhodnutie Disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ), ktorá na štvrtkovom zasadnutí potrestala klub zo Žitného ostrova odohraním najbližších dvoch domácich majstrovských stretnutí bez prítomnosti divákov. Ide o súboje 16. kola (proti MFK Ružomberok) a 18. kola (proti MFK Dubnica). Rovnako musí klub zo Žitného ostrova zaplatiť peňažnú pokutu 80 000 Sk. Uvedené tresty vyplývajú z hrubého nešportového správania divákov a nedostatočnej usporiadateľskej služby v nedávnom víkendovom súboji 14. kola Corgoň ligy, v ktorom Dunajská Streda podľahla Slovanu Bratislava 0:4.

Generálny manažér Dunajskej Stredy Dušan Chytil v piatok pre agentúru SITA povedal: "Rozhodnutie musíme rešpektovať. Bez divákov sa hrá veľmi ťažko. Poprosíme našich fanúšikov o trpezlivosť a v spolupráci s mestom sa pokúsime zabezpečiť prenos zápasov na veľkoplošnej obrazovke v centre mesta, alebo v okolí štadióna." Na otázku, či sa vedenie DAC-u voči rozhodnutiu DK SFZ odvolá Dušan Chytil odpovedal: "Nechcem sa k tomu vyjadrovať. O tom rozhodne správna rada, ktorá zasadne v piatok popoludní. Momentálne sa pripravujeme na zápas 15. kola na pôde MFK Košice, ktorý odohráme v sobotu 8. novembra o 16.30 h. Hráči chcú samozrejme na východe Slovenska uspieť a nad trestom zatiaľ veľmi nerozmýšľajú."

V súvislosti so zápasom DAC 1904 Dunajská Streda - Slovan Bratislava DK SFZ potrestala aj klub z hlavného mesta SR za hrubé nešportové správanie divákov a tiež umožnenie vnesenia a používania pyrotechnických výrobkov, urážlivé prejavy na súpera a zápasových funkcionárov pokutou 100 000 Sk.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606