magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košičanky čaká skúška ohňom - ruský Spartak
@ Aktuálne -> Šport      Nov 04 2008 - 03:38 GMT
V stredu od 17.30 h basketbalistky Maxima Broker Košice v D-skupine proti víťazovi posledných dvoch ročníkov Euroligy a úradujúcemu ruskému šampiónovi Spartaku Moskovská oblasť

(SITA) - Basketbalistky Maxima Broker Košice, ktoré ešte v tejto sezóne neokúsili trpkosť prehry, čaká v stredu na domácej palubovke v ďalšom súboji skupinovej fázy Euroligy najťažší súper - víťaz uplynulých dvoch ročníkov tejto súťaže a zároveň úradujúci ruský šampión Spartak Moskovská oblasť. V Infiniti aréne sa začne hrať od 17.30 hod.

Košičanky sa v nedeľu v extraligovom zápase proti Slovanu výborne naladili, keď opäť nadelili súperovi "stovku" (111:59). Prišli však najmenej na mesiac o zranenú krídelníčku Katarínu Bálintovú, najmladšiu hráčku kádra slovenského majstra, ktorá si zranila koleno. "Bálintová sa pridala k dlhodobo zranenej Ivane Jalčovej, ktorá tiež bude v stredu chýbať. Otáznik visí nad štartom Anny Jurčenkovej, ktorej bolesti v zranenej päte v nedeľu proti Slovanu dovolili odohrať len 3 minúty," zhodnotil zdravotný stav kádra generálny manažér Maxima Broker Košice Daniel Jendrichovský.

Ruský klub rovnako ako Košice zatiaľ nepoznal v tejto sezóne v domácej súťaži trpkosť prehry. V sobotu jasne zdolal ďalšieho spomedzi ruských účastníkov Euroligy Nadeždu Orenburg 89:70. Opäť dominovalo trio Američaniek Sylvia Fowlesová, Diana Taurasiová a Sue Birdová, ktoré spolu zaznamenali 39 bodov. "Spartak je jedno z najlepších družstiev Euroligy, ako aj najväčší favorit na víťazstvo v nej. Má veľmi silný káder, v ktorom hrá 6 basketbalistiek z WNBA. Stále však nie sú v optimálnej forme. Pred dvoma týždňami prehrali veľmi prekvapujúco vo Vilniuse (64:72), no už o týždeň sa dokázali rehabilitovať vysokým víťazstvom o 43 bodov nad tureckým Fenerbahce (95:52)," konštatoval na margo úradujúceho majstra Ruska Daniel Jendrichovský. Prekvapujúcu prehru Moskovčaniek s Vilniusom komentoval Jendrichovský bližšie takto: "Spartak mal v tomto stretnutí katastrofálnu streľbu, zahodil 14 trestných hodov a strelecká úspešnosť kľúčovej trojice Američaniek bola v prvých troch štvrtinách pod 20%. Od Vilniusu sa však nemáme veľmi čomu podučiť. Spartak nemá jasný herný systém, jeho hra je postavená na vynikajúcich individuálnych schopnostiach hráčok. Budeme sa musieť snažiť hrať jednoducho, no najmä čo najrýchlejšie," zdôraznil možný recept na úspech generálny manažér Maxima Broker.

Košičanky sa stretli so Spartakom Moskovská oblasť aj v minulej sezóne Euroligy, obe stretnutia prehrali - 80:82 (vonku) a 62:84 (doma). Z moskovského tímu pred sezónou odišla len jedna hráčka základnej päťky Američanka Tina Thompsonová, ktorú nahradila jej krajanka Sylvia Fowlesová. Z lavičky Spartaka nútene odišla skúsená slovenská trénerka Natália Hejková, ktorú nahradil Maďar László Rátgéber. Zaujímavosťou je, že jednou z jeho asistentiek je súčasná kormidelníčka slovenskej ženskej reprezentácie Pokey Chatmanová.

Domáce basketbalistky sa budú opäť spoliehať na podporu svojich fanúšikov v zaplnenej Infinity aréne. V tejto súvislosti sa už vyjasňuje aj nad prípadným posledným domácim zápasom základnej skupiny, ktorý Košičanky odohrajú 17. decembra.

Objavila sa možnosť odohrať ho pred rekordnou návštevou v Steel Aréne. "Keďže po výbornom štarte máme možnosť obsadiť v skupine veľmi dobré umiestnenie, ktoré nám môže zabezpečiť prijateľnejšieho súpera do 1. kola play off, budeme sa snažiť čo najviac vyťažiť z výhody domácej palubovky v Infiniti aréne a Steel arénu by sme využili až vo vyraďovacích bojoch.

Košičanky, ktoré zvíťazili zatiaľ vo všetkých troch zápasoch Euroligy, keď zdolali Montpellier (67:65), Fenerbahce Istanbul (76:68), aj Schio (76:60), sa vopred nevzdávajú ani proti vysokému favoritovi. "Proti tomuto súperovi nemáme čo stratiť. Máme nahraté, trikrát sme v Eurolige dokázali zvíťaziť, v tomto stretnutí môžeme len získať. Budem spokojný, keď v poslednej minúte zápasu ešte nebude rozhodnuté o víťazovi," formuloval svoje očakávania generálny manažér D. Jendrichovský.

Program 4. kola Euroligy v D-skupine, streda 5. 11. (začiatky stretnutí v SEČ):

Maxima Broker Košice - Spartak Moskovská oblasť (17.30 h)
TEO Vilnius - Beretta Famila Schio (17.45 h)
Fenerbahce Istanbul - Lattes Montpellier (18.30 h)
Aktuálny stav v D-skupine:
1. Košice 3 3 0 219:193 6
2. Spartak 3 2 1 247:187 5
3. Vilnius 3 2 1 218:207 5
4. Schio 3 1 2 204:240 4
5. Fenerbahce 3 1 2 196:239 4
6. Montpellier 3 0 3 208:226 3   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606