magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Primátor sa zaoberal hroziacim zablokovaním účtov Luníku IX
@ Aktuálne -> Región      Oct 13 2008 - 19:54 GMT
(SITA) – Hroziacou exekúciou a zablokovaním účtov košickej mestskej časti Luník pre dlhy vo výške okolo osem miliónov korún (265 551 €) sa dnes zaoberala porada primátora Košíc Františka Knapíka. Ako uviedla hovorkyňa košického magistrátu Lucia Mihoková, podľa informácií ide o exekúciu ôsmich miliónov korún (265 551 €), ktoré mestská časť Luník IX dlhuje Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti (VVS).

„Mesto Košice ako menšinový akcionár Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti (jeden z veriteľov MČ Luník IX) sa pokúsi dohodnúť miernejšie povinnosti pre Mestskú časť Luník IX pre úhradu príslušenstva k istine pohľadávky,“ uvádza v stanovisku z dnešnej porady primátora hovorkyňa košického magistrátu Lucia Mihoková. Doložila, že mesto si vo vzťahu k Mestskej časti Luník IX plní a bude plniť svoje povinnosti v zmysle štandardného postupu a schváleného rozpočtu. „V programe plánovaného rokovania mestského zastupiteľstva nie je žiaden návrh na úpravu rozpočtu pre MČ Luník IX,“ odpovedala na otázku agentúry SITA, či mesto tak ako niekoľkokrát v minulosti, aj teraz zatiahne dlhy.

Dlh v pôvodnej výške okolo 2,5 milióna korún (82 985 €) vznikol niekedy okolo roku 1995 v sociálnych nízkoštandardných nájomných bytoch v dvoch novopostavených domoch tzv. kukuriciach. O uhradení dlžoby rozhodoval súd a pred dvoma týždňami padol konečný verdikt – dlh musí uhradiť mestská časť. Odvtedy však narástol o úroky a penále z omeškania, takže jeho súčasná celková výška je osem miliónov korún (265 551 €).

Mihoková uviedla, že každá mestská časť zodpovedá podľa zákona za svoje hospodárenie samostatne a v rámci svojich kompetencií musí využiť všetky dostupné prostriedky na to, aby vzniknutú situáciu vyriešila. Mestská časť Luník IX má do 15. októbra 2008 odovzdať oficiálne vodárenskej spoločnosti k tomuto problému svoje vyjadrenie a starosta Ladislav Šaňa by mal v krátkom čase rokovať s vodárenskou spoločnosťou o prijateľnej možnosti splátkového kalendára.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk