magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Nenápadná obec Ploské sa rozrastie o pätinu
@ Aktuálne -> Región      Sep 29 2008 - 10:31 GMT
Zelené údolie

(SITA) – Na 62 parcelách v Ploskom, 15 kilometrov severovýchodne od Košíc, sú v plnom prúde práce na výstavbe inžinierskych sietí pre nové rodinné domy. Košická spoločnosť Hutné stavby Development na prípravu pozemkov pre obytnú štvrť nazvanú Zelené údolie vyčlenila 70 miliónov korún (2,324 milióna €). Kolaudácia inžinierskych sietí je naplánovaná na december 2008. Svoje nové domy začnú prví záujemcovia stavať už po zime.

Dedina s 812 obyvateľmi sa tak rozrastie minimálne o pätinu. Starosta Ploského František Petro očakáva od novej štvrte rozvojový impulz a sľubuje ďalšie zmeny a lepšiu občiansku vybavenosť.

„V blízkej časti Ortáše, ktorú pred vyše 90 rokmi založili poľskí a ukrajinskí usadlíci, je dnes ranč s potenciálom zaujímavého agroturistického centra. V usadlosti Osičie máme zachovaný rodinný dom vhodný do budúceho skanzenu. Budujeme aj viacúčelové športové ihrisko a máme už schválené prostriedky na kruhovú križovatku,“ povedal Petro. Pri novej štvrti sa počíta so zriadením zastávky pravidelnej autobusovej dopravy.

Ako uviedol Adrián Šiška z Hutných stavieb Development, záujem o pozemky zatiaľ prejavujú hlavne ľudia v zrelšom veku, ktorí hľadajú odpočinok, pokoj od mestského ruchu a zároveň vhodnú investíciu do bývania. Popri štandardnej sieťovej a dopravnej infraštruktúre vybuduje prešovská firma Ekoprim ako hlavný dodávateľ aj verejné osvetlenie a modulárnu čistiareň odpadových vôd.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk