magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

TEKO a VSE budú spolupracovať v alternatívnej energetike
@ Aktuálne -> Životné prostredie      Sep 04 2008 - 03:38 GMT
(TASR) - Tepláreň Košice (TEKO), a. s., a Východoslovenská energetika (VSE), a. s., Košice podpísali dnes memorandum o spolupráci. Má platiť do konca roku 2010 a vyjadruje ich spoločný záujem v oblasti tepelnej a elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov.

Podľa memoranda budú partneri intenzívne komunikovať a úzko spolupracovať v oblasti prieskumu, vývoja a realizácie spoločných projektov v oblasti výroby, predaja a distribúcie tepelnej a elektrickej energie pochádzajúcej z obnoviteľných zdrojov, v oblasti aktivít súvisiacich s energetickou efektívnosťou a v oblasti spoločensky zodpovedného podnikania.

"Spoločné projekty v oblasti využívania obnoviteľných zdrojov by mali zabezpečiť spokojnosť a všeobecnú efektívnosť pre odberateľov tepla a elektrickej energie," vysvetlil zmysel spolupráce predseda predstavenstva TEKO Ladislav Lazár.

Spolupráca by sa podľa neho mala orientovať na podporu energetickej efektívnosti, využívanie obnoviteľných zdrojov energie vrátane biopalív a nízkoenergetických technológií v záujme účelného využívania energie v regionálnom meradle.

"Chceme kooperovať aj pri podpore podujatí zapadajúcich do konceptu spoločensky zodpovedného podnikania," dodal generálny riaditeľ a predseda predstavenstva VSE Norbert Schürmann.

Obe spoločnosti si budú vymieňať skúsenosti v tejto oblasti a poskytnú si aj vzájomnú pomoc pri propagácii aktivít.
Spoločným menovateľom všetkých aktivít TEKO a VSE bude zákazník a plnenie jeho požiadaviek, deklarovali ich konatelia.

Nezanedbateľný dôraz, ako vyplýva z memoranda, budú obe spoločnosti dávať aj na dodržovanie ekologických kritérií a legislatívnych opatrení v rámci ochrany životného prostredia.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606