magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košické mužstvo s veľkými zmenami a vysokými cieľmi do novej sezóny
@ Aktuálne -> Šport      Sep 02 2008 - 07:40 GMT

Hokejisti HC Košice začali síce s prípravou na novú sezónu ako poslední, ale ako odznelo na utorňajšej tlačovej konferencii ciele pre sezónu 2008/2009 majú vysoké. "Máme až tri vrcholy - kvalifikáciu Ligy majstrov v Norimbergu, víťazstvo po základnej časti extraligy a účasť vo finále nového ročníka," uviedol generálny manažér HC Juraj Bakoš.

Jeho slová zvýraznil novozvolený prezident klubu Miroslav Kiraľvarga, doterajší prvý viceprezident, ktorý sa v utorok ujal svojej funkcie. "Vlani nám vo finále chýbalo aj troška šťastia, i tentoraz disponujeme kvalitným kádrom, schopným nielen postúpiť do finále extraligy, ale pokúsiť sa vybojovať pre Košice po dlhých rokoch aj majstrovský titul. Košický hokej chce i naďalej stavať na mládeži, čomu nepochybne napomôže aj plánovaná výstavba tréningovej haly a zostáva naďalej rodinným relaxom."

Práve v úvode tlačovej konferencie prezident spoločnosti U. S. Steel Košice, s.r.o George F. Babcoke vyhlásil, že tento hutnícky podnik bude pomáhať pri manažovaní výstavby tréningovej haly vrátane prác a služieb spojených s projektovou a stavebnou prípravou, dodávkami a inými službami, pričom prispeje aj finančnou čiastkou prevyšujúcou sumu 40. mil. SK (1,319.696 eur). Tréningová hala má byť skolaudovaná do konca roku 2010 a na jej výstavbu by mali prispieť aj ďalšie subjekty v Košiciach i v kraji, mesto Košice a pomoc očakávajú aj od vlády SR. V roku 2011 majú byť Košice jedným z hostiteľom MS.

Nevídaný pohyb nastal po uplynulom ročníku extraligy aj v hráčskom kádri vicemajstra. Na trénerský post po odchode Rostislava Čadu do Švajčiarska sa posunul doterajší asistent Anton Tomko a jeho asistentom sa stal Čech Pavel Hulva. Z kádra oceliarov odišlo až 9 hráčov, vrátane skúsených obrancov I. Droppu, Javína a Jendeka, z útočníkov Weissmann zamieril do Bieloruska, Špilár do Kazachstanu a odišiel aj skúsený Pleva. Na ich miesta však prišli viacerí známi hráči, takže kvalita by mala byť ešte vyššia ako pred rokom. Pribudlo až 13 hráčov, ale dvojica obrancov Ján Homer a Radek Philipp skončia v mužstve po kvalifikácii LM v Norimbergu. Z posíl si v Košiciach veľa sľubujú od navrátilca Daniela Babku, ale i Jana Kopeckého, Petra Húževku, Igora Rataja, Jána Tabačeka, Juraja Sýkoru či nádejného reprezentačného brankára SR do 20 rokov Júliusa Hudáčeka.
Silu kolektívu preverilo v príprave 9 stretnutí (5 víťazstiev), ale predovšetkým kvalitne obsadené medzinárodné turnaje v Bratislave a v Košiciach, pričom domáci aj vyhrali.
"Príprava bola trošku iná ako v minulých sezónach, ale môžeme s ňou byť spokojní. Určité problémy nastali po zraneniach niektorých hráčov. Rataj a Šimurda by už mali byť k dispozícii na extraligovú premiéru, otázny je Kopecký, ktorého ešte trápi zranené rameno. Zmeny, ktoré v tomto kolektíve nastali, zatiaľ sa tak ukazuje, boli dobre cielené. Prišli hráči kalibru, ktorí sú príkladom aj v tréningovom procese, skúsení hlavne v obrane. Po príchode Radeka Philippa je obrana už vystužená, je známych 8 obrancov, s ktorými pôjdeme do Norimbergu. Mužstvo, ktoré tu momentálne je, má svoju kvalitu. Vzhľadom na to, že sme vlani hrali finále extraligy termín prípravy na nový ročník sme posunuli a zvolili sme prípravu inak ako pred rokom. Mali sme kratší čas, zamerali sme sa hlavne na objem, odohrali menej zápasov, dôležité boli pre nás oba turnaje," povedal tréner košických hokejistov Anton Tomko.

Veľa o sile košického kolektívu napovedia už koncom týždňa úvodné majstrovské zápasy v Steel Arene - v piatok s Kežmarkom a v nedeľu s bratislavským Slovanom.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606