magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Na Luniku IX robí KOSIT tradičné veľké upratovanie
@ Aktuálne -> Životné prostredie      Aug 27 2008 - 12:32 GMT

(TASR) - Tradičné veľké upratovanie robí v týchto dňoch na košickom rómskom sídlisku Lunik IX košická spoločnosť na zvoz a likvidáciu komunálneho odpadu KOSIT.

Čistiace práce si objednal Magistrát mesta Košice, uviedol pre TASR hovorca KOSIT-u Roland Bánhegyi. Spresnil, že upratujú od pondelka v okolí neporiadkom známej Hrebendovej ulice, za bytovými domami ktorej sa ročne nahromadí 800 až 1000 ton odpadu.

Tento raz sa upratovacie čaty s ťažkými mechanizmami sústreďujú na obytné bloky, ktorých statika bola narušená po nedávnych požiaroch a sú určené na asanáciu.

Kvôli zápachu a nečistotám sú pracovníci KOSIT-u vybavení pri upratovaní špeciálnymi respirátormi dýchania. "Upratovanie by sme chceli ukončiť do štvrtka," dodal Bánhegyi.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606