magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Náučný chodník Vtáčím rajom otvoria pri Iňačovciach a Sennom
@ Aktuálne -> Životné prostredie      Jul 29 2008 - 03:13 GMT

(TASR) - Turisticko-náučný chodník Vtáčím rajom budujú pri Iňačovciach a Sennom v okrese Michalovce. Jeho prvú etapu otvoria 2. augusta.

Chodník je výsledkom inciatívy obce Iňačovce a Slovenskej ornitologickej spoločnosti BirdLife Slovensko. Ako uviedol dnes pre TASR jej aktivista Samuel Pačenovský, jeho prvá vetva povedie z obce okolo zrekonštruovanej historickej studne, ktorú posvätia, k Národnej prírodnej rezervácii Senianske rybníky. Druhá vetva bude smerovať z obce Senné po hrádzi Čiernej vody pozdĺž rybničnej sústavy Senné - Iňačovce.

Náučný chodník predstaví na siedmich informačných paneloch zaujímavosti z histórie a súčasnosti obcí Iňačovce a Senné, miestnu avifaunu, flóru a svet mokradí a vlhkých lúk. Poukáže najmä na osobitú miestnu avifaunu, ktorá sa sústreďuje v Národnej prírodnej rezervácii Senianske rybníky, na rybničnej sústave a na okolitých lúkach.

Iňačovskú časť náučného chodníka podporila nadácia Ekopolis. Ako informoval Pačenovský, aktivita je súčasťou širšie koncipovaného projektu podporeného z programu EÚ LIFE Ochrana chránených vtáčích území Senné a Medzibodrožie na Slovensku, ktorého cieľom je zabezpečiť priaznivý stav pre vtáctvo v chránených vtáčích územiach Senné a Medzibodrožie. V neposlednom rade pôjde aj o propagáciu prírodných hodnôt týchto území v očiach verejnosti, dodal Pačenovský.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606