magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Z Tisy nebezpečie u nás nehrozí
@ Aktuálne -> Životné prostredie      Jul 29 2008 - 02:59 GMT
(TASR) - Hladina rieky Tisa na našom päťkilometrovom úseku sa k dnešnému ránu priblížila k druhému stupňu povodňovej aktivity a žiadne nebezpečie z nej podľa vodohospodárov zatiaľ nehrozí.

Ako spresnil pre TASR Dušan Mydla z košického Odštepného závodu Slovenského vodohospodárskeho podniku, vodný stav Tisy na vodočte vo Veľkých Trakanoch v okrese Trebišov bol k 6. hodine ráno 586 centimetrov, čo je 14 centimetrov pod druhým stupňom povodňovej aktivity. Rieka kulminovala na ukrajinskej strane v Čope a tretí, najvyšší stupeň, dosiahne na našom území pravdepodobne až začiatkom augusta.

Podľa Mydlu by mohli naše územie teoreticky ohroziť len vyliate vody z ukrajinského úseku Tisy a iba v prípade, ak by boli vysoké vodné stavy a nebezpečná povodňová situácia na našich tokoch Východoslovenskej nížiny a Tisa by znemožnila odtok z Bodrogu.

"Vývoj na ukrajinskej i maďarskej strane Tisy neustále sledujeme. Aj keď jej hladina stále stúpa, stav ohrozenia ešte nenastal a nám nebezpečie z tej   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606