magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Odštartovali 13. ročník splavovania zemplínskych riek Návraty
@ Aktuálne -> Región      Jul 04 2008 - 11:13 GMT
(TASR) - Trinásty ročník splavovania zemplínskych riek Návraty, ktoré pripravuje rovnomenné občianske združenie (OZ), odštartovali dnes v Michalovciach. Za najťažší úsek v dĺžke 31 kilometrov označil František Džuppa z OZ Návraty práve dnešnú trať. Desiatky lodí so svojimi kormidelníkmi splavia Laborec k sútoku Uhu, kde sa pripoja aj vodáci z Pinkoviec a Senného. Noc strávia pri vojanskej hati.

Podujatie je vždy spojené so sviatkom vierozvestov, čo pripomína návrat k tradíciám sv. Cyrila a sv. Metoda.


"Cieľom Návratov je spojiť ľudí do jedného celku. Mnohí sa sem radi vracajú práve kvôli tomu, že nerozhoduje vierovyznanie, politická príslušnosť ani národnosť, teda či sú Slováci, Maďari, Rusíni, Rómovia a pod.," uviedol dnes pre TASR Džuppa.

Sobotňajšia (5. júla) 21-kilometrová trasa sa začne slávnostným ceremoniálom posvätenia lodí a vzdania úcty sv. Cyrilovi a Metodovi. Počas dňa absolvujú účastníci splavu sútok Laborca s Latoricou a Ondavou, neskôr sa spoja na Bodrogu. Plavba končí pri obci Zemplín. Splav vyvrcholí v nedeľu 6. júla v Strede nad Bodrogom.

Súčasťou splavu je aj bohatý kultúrny program, ktorého sa každoročne zúčastnia stovky ľudí.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606