magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

U.S. Steel pomáha stavať v regióne ihriská.
@ Aktuálne -> Šport      May 27 2008 - 08:39 GMT
Doteraz chýbajúce detské ihrisko otvorili dnes v obci Haniska pri Košiciach. Je to v poradí 23. ihrisko na východnom Slovensku vybudované s podporou košickej hutníckej firmy U.S. Steel.

„Vzhľadom na rozlohu obce sme vďaka spoločnosti U.S. Steel mohli vybudovať dva areály, kde si môžu deti zašportovať či zašantiť na preliezačkách," netajil radosť starosta obce Miloš Barcal.
„Bezpečnosť a ochrana životného prostredia patria medzi základné princípy nášho podnikania a prostredníctvom certifikovaných a zmodernizovaných zariadení pre deti a mládež, kde môžu bezpečne a aktívne tráviť svoj voľný čas, uplatňujeme tieto naše hodnoty aj pri podpore komunity," povedal pri otvorení ihriska viceprezident pre ľudské zdroje U.S. Steel Martin Pitorák.
Okrem partnerstva s košickou mestskou časťou Juh pri výstavbe dopravného ihriska a rozvoji multifunkčného Športovo-zábavného areálu na Alejovej ulici podporila hutnícka firma výstavbu moderného ihriska v Strednej zdravotníckej škole v Michalovciach, Strednej priemyselnej škole hutníckej v Košiciach, v ZŠ na Bruselskej ulici v Košiciach, ako i školskej plavárne v obci Buzica a ihriská v obciach Rešica, Sokoľany, Nižný Klátov, Vyšný Klátov, Valaliky a ďalšie vo výške niekoľko miliónov Sk.
Ako informoval hovorca U.S. Steel Ján Bača, tento mesiac zverejnili výsledky grantového programu Spoločne pre región, ktorý firma vyhlásila v spolupráci s Karpatskou nadáciou. Jeden milión Sk (32.258 eur) rozdelili medzi 12 víťazných komunitných projektov, ktoré sú zamerané na voľnočasové aktivity detí a mládeže, environmentálnu výchovu a vzdelávanie, bezpečnosť, športové aktivity a zachovanie kultúrnych hodnôt.

zdroj: TASR   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606