magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

KÚŽP urobil vlani vyše 42.500 úkonov pri ochrane životného prostredia.
@ Aktuálne -> Životné prostredie      May 19 2008 - 03:49 GMT
Viac ako 42.500 úkonov pri tvorbe a ochrane životného prostredia, čo bol takmer dvojnásobok agendy v roku 2006, urobili vlani pracovníci Krajského úradu životného prostredia (KÚŽP) v Košiciach a obvodných úradov kraja. Vyplýva to z výročnej správy KÚŽP.
Ako spresnil pre TASR jeho prednosta Milan Murín, zabezpečovaním výkonu štátnej správy na tomto úseku sa podarilo získať do štátneho rozpočtu približne 800 miliónov Sk (25 miliónov eur). Išlo hlavne o odvody a pokuty za znečisťovanie životného prostredia a časť peňazí museli vrátiť obce, ktoré nedokázali zdokumentovať ich použitie pri výkone prenesených kompetencií.

Murín informoval, že pracovníci krajského a obvodných úradov dohliadajú na dodržiavanie 24 zákonov. Len kolkami žiadatelia uhradili správne poplatky v hodnote vyše jedného milióna korún (31.746 eur), ktoré sa tiež vrátili do štátneho rozpočtu.
"Eminentná snaha bola zameraná na zvyšovanie kreditu štátneho zamestnanca. V tomto smere možno konštatovať, že sa zvýšila úroveň rozhodovania a prístup k stránkam. Svedčí o tom zníženie počtu odvolaní v porovnaní s predchádzajúcim rokom," dodal prednosta.

zdroj: TASR   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606