magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Mestské lesy hľadajú partnera do projektu na využitie biomasy.
@ Aktuálne -> Rôzne      May 19 2008 - 09:49 GMT
Košické Mestské lesy, a.s., hľadajú reálneho partnera do projektu na spracovanie a zhodnocovanie lesnej štiepky na energetické účely.
Ročne dokážu lesníci vyrobiť z bukových porastov 30 až 40 ton biomasy, ktorá zatiaľ putuje na chemické celulózovo-papierenské spracovanie do SIP Ružomberok a Bukózy Vranov nad Topľou, informoval výrobný námestník spoločnosti Mestské lesy Košice ¼ubomír Juhás.

"Myšlienkou využitia biomasy na energetické účely sa zaoberáme už najmenej tri roky. Mali sme už vypracovaný projekt na získanie techniky a štiepkovačov. Bol to však z našej strany trochu jednostranný krok, pretože sme nenašli partnera, ktorý by dokázal túto biomasu spracovať. Projekt sme zatiaľ odložili ad acta a čakáme, kedy sa nájde reálny partner," uviedol Juhás.
Jedným z potenciálnych partnerov sa javí Tepláreň Košice, ale ohlásili sa už aj ďalšie spoločnosti, ktoré sa vážne zaoberajú týmto projektom, dodal námestník.

zdroj: TASR   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk